Кредит МВФ і вибори на Донбасі. Як нас нагинають за наші гроші

МВФ дає нам не повноцінний кредит, а stand by. І відразу видадуть не 2,5 млрд, а значно менше. Отже, що це означає?

1. В США прийняли рішення поставити Україну на паузу і дати рівно стільки, щоб не допустити дефолту. Чому? Очевидно, ми не входимо в пріоритети. Але головне навіть не це. Там вирішили подивитися куди зайдуть ігри з ОРДЛО і чи варто зараз взагалі витрачати на Україну вони не знають.

2. Наші еліти не готові ні до консолідації, ні до прагматичного економічного націоналізму. Тому з нами так і чинять. Якби Україна зайняла жорсткішу позицію, то результати були б іншими. А так МВФ домігся відкриття ринку землі, корупційні еліти зараз протиснуть через Раду корупційний закон про розпаювання державних земель і спекулятивний капітал недорого скупить кілька мільйонів гектарів державних земель. Щодо “антиколомойського закону”, то буде він прийнятий чи ні зараз немає значення. Через три місяці, коли прийде час нового траншу, до цього питання можна буде повернутися.

3. Новий, майже прем‘єр, Саакашвілі зараз почне активно говорити про те, що потрібно “послати” МВФ, а його проросійські соратники заведуть платівку 2013 року про те, що Захід нас здав.

4. На цьому фоні, без грошей і зовнішньої власної гри влада буде говорити про мир і в грудні спробує провести вибори на Донбасі. При цьому грошей за це нам також ніхто (і в першу чергу росіяни) не дасть і ніякого фонду відновлення Донбасу з реальними грішми, а не копійками, не буде.

Вадим Денисенко, політолог, журналіст

На фото: 2019 рік. Під час акції протесту біля ВР проти земельного закону.

Фото “Українського репортера”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *