Про “торгівлю на крові” і затримання блокадників

Протягом доби учасники блокади “торгівлі на крові” були в епіцентрі подій. Головна сталася на пікеті в Кривому Торці Донецької області . Силовики оволоділи цим форпостом.

У понеділок 14 березня активісти заявили про початок «штурму»  редуту під назвою «16 добровольчий батальйон» у Кривому Торці, про те, що поліція побила людей, затримавши їх. Пізніше керівник облуправління Нацполіції у Донецькій області В’ячеслав Аброськін повідомив, що затримані чинили опір. У них “вилучено 8 одиниць різної зброї та вибуховий арсенал – 2 бойові гранати, порох, детонатори та набої”.

Ця подія викликала великий резонанс. Увечері 13 березня патріотично налаштовані громадяни вийшли з протестом на столичний Майдан. Фракція «Самопоміч» застерігла МВС та Антитерористичний центр СБУ “від наступних провокацій силового протистояння всередині країни”.

“Фракція вимагає звільнення затриманих людей та відставки міністра МВС Авакова та керівника АТЦ СБУ Малікова за застосування сили проти ветеранів, які вирвали Україну з пазурів Кремля в 2014 і продовжують це робити зараз, попри корумповану владу.

Парламент має довести, що в Україні є 226 проукраїнських депутатів, спроможних визнати Росію окупантом та заборонити торгівлю на крові, ухваливши закон «Про тимчасово окуповану територію України»”, – йдеться у заяві фракції.

Тим часом минулої ночі активісти пікетували Чернівецьку, Рівненську, Львівську та Волинську обласні державні адміністрації із вимогами звільнити затриманих учасників “блокади” ОРДЛО.
Як пишуть “Волинські новини”, активісти заявили:

“В разі невиконання вимог ми будемо діяти іншими методами. Ми будемо тут всю ніч, а можливо дві й три…”

Дуже гучно повели себе пікетувальники на Волині. Група активістів, серед яких були і учасники АТО, зайшли до зали облдержадміністрації і висунули вимогу звільнити затриманих блокадників, звільнити з посади заступника глави Нацполіції В’ячеслава Аброськіна, висловити офіційну підтримку блокади.

Як розповідають “Волинські новини”, активісти вимагали, щоб керівник області висловився за чи проти акції з блокади. Той відповів, що він проти блокади, хоча й не підтримує силовий розгін редуту.

Пізніше у розмові з ними керівник області заявив: “Я з Порошенком був, є і буду. Подобається вам це чи не подобається. І в гроб з ним ляжу”.

Згодом активісти увійшли до будівлі облдержадміністрації.

Вони висували вимогу звільнити затриманих учасників блокади.

На Львівщині близько 30 активістів різних громадських і політичних організацій висунули низку вимог до влади та силовиків, повідомляє ZAXID.NET. Мова йде, насамперед, про звільненння затриманих 13 березня учасників торговельної блокади з ОРДЛО.

Перший заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд написала у Фейсбуку:

“За інформацією СБУ, всіх затриманих уже звільнили. Нам вдалося розшукати шістьох із 46. У їхніх телефонах знищена вся інформація. Це ускладнює пошук. Попередньо хлопців тримали під вартою у відділках поліції Костянтинівки, Дружківки, Селідового, Покровська, Торецька, Бахмута.

Поліція, яка розігнала редут у Кривому Торці, до цього часу не надала інформації ані про причини затримання, ані про людей, які були затримані. Так само, порушивши закон, не забезпечила затриманим хлопцям можливості поінформувати своїх близьких про свій стан і місце перебування, а також викликати адвоката…

За інформацією СБУ, хлопці утримуються у дев’яти райвідділках поліції Донецької області. Пообіцяли найближчими годинами надати інформацію про прізвища і місця тримання під вартою…

Нас запевнили, що затримання відбулося в межах відкритого кримінального провадження, але виключно з метою надання пояснень, і усі затримані будуть звільнені до ранку.”

Український політик Микола Голомша також висловив свою позицію щодо резонансної події:

“Гіршого рішення, як силовий розгін редуту, придумати не могли. Кожен день гинуть наші воїни, захищаючи Україну. Прості люди-ветерани війни з путінською РФ вийшли з протестом проти торгівлі з ворогом.

Вони добре не знають законів, але чітко розуміють, що українська валада, відповідно до Статуту ООН, зобов’язана визнати Росію агресором і виконати усі юридичні процедури, передбачені міжнародним правом щодо агресора.

Припинити економічні, культурні, гуманітарні, освітньо-наукові стосунки з Росією, що загрожують національній безпеці України, й припинити на час до повного повернення окупованих територій, інше, що не виконується безпідставно, має кваліфікуватись, як зрада. Народу потрібно довести позицію влади щодо викладеного та негайно, комунікативним шляхом врегулювати конфлікт, щоб не сталось непоправного.”

Підготувала Світлана КОВАЛЬОВА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *