Долар уже по 28. Гривня продовжує стрімко знецінюватися

Курс гривні встановлює нові антирекорди. Офіційний курс від НБУ на 15 грудня, останній робочий день тижня: долар – 27,41 грн, євро – 32,46 грн. Водночас на момент відкриття міжбанку американська валюта подорожчала одразу на 12 копійок – до 27,57-27,59 грн, а під час торгів піднялася до 27,65-27,68 грн.

Незважаючи на тиху паніку і стрімке просідання курсу нацвалюти, НБУ не втручається в ситуацію і не продає валюту. Вчора регулятор викинув на ринок $16 млн, які моментально “проковтнули”, але девальвації це не зупинило.

Валюту активно скуповують банки для перепродажу на готівковому ринку – фінансисти відзначають майже панічний попит на долар в обмінних касах. Банкіри скуповують долар по 27,7 грн на міжбанку і по 28 грн продають його у своїх обмінниках.

Саме такі “ігри банкірів” на обмінному курсі й провокують стрімке подорожчання долара та євро. В обмінниках у Києві долар уже продають по 28 гривень і вище, а євро вже по 33. Загалом за останній тиждень курс американської валюти підскочив на 85 копійок.

Долар уже по 28. Гривня продовжує стрімко знецінюватись

Другим фактором зростання курсу долара експерти називають масштабні гривневі вливання на цьому тижні. Держказначейство розраховується з місцевими бюджетами і закриває перед Новим роком поточні платежі, а НБУ видав банкам  кредити рефінансування на 7,4 млрд грн і гасить свої депозитні сертифікати перед банками. На руках у бізнесу й банків опинилася величезна маса гривні, яку намагаються конвертувати у тверду валюту.

Всі пам’ятають, що у Держбюджет-2018 заклали середньорічний курс  29,3 грн за долар, прогнозний курс на кінець року – 30,1 грн за долар. Нагадаємо, що офіційний прогнозований курс долара на 2017 рік – 27,2 грн. Зважаючи на поточну ситуацію: майже паніку серед населення, заяву про відтермінування нового траншу МВФ, бездіяльність Нацбанку і масу гривні на руках, позначку в 30 гривень долар може пробити вже до Нового року.

Тим часом в. о. голови НБУ Яків Смолій стрімку девальвацію гривні пояснює так: “З 20-х чисел листопада посилився тиск на курс гривні під дією тимчасових, в тому числі сезонних чинників. Зокрема, на пропозицію валюти впливає сезонне зменшення ділової активності. Одночасно в кінці року традиційно посилюється тиск на валюту, також тиснуть психологічні чинники: несприятливі очікування щодо майбутньої динаміки курсу гривні”.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × five =