Знову блокування з боку США: Держави “Групи Семи” досі не дійшли згоди щодо спільної заяви щодо війни в Україні

Білий дім продовжує підтримувати російські наративи.

“Держави “Груп

и Семи” досі не дійшли згоди щодо спільної заяви до третьої річниці повномасштабної війни між Україною та росією через серйозні розбіжності з позицією США”, – пише “Європейська правда” з посиланням на заяву глави МЗС Канади Мелані Жолі, чиї слова наводить агентство Reuters.

Міністерка представляє Канаду, яка головує у “Групі Семи” у 2025 році.

Вашингтон заперечує проти формулювання про “російську агресію” в будь-якій спільній заяві G7 щодо війни.

“Це мінлива ситуація, і ми будемо продовжувати взаємодіяти, але я працюю міністром закордонних справ вже три з половиною роки, і це ніколи не було настільки інтенсивним з точки зору дипломатичної взаємодії, м’яко кажучи”, – зазначила Жолі. Вона також сказала, що Канада та інші країни не згодні з позицією, яку США відстоювали в ООН – зокрема, з резолюцією, яку вони запропонували.

Як розповідав “Український репортер”, Сполучені Штати звернулися на Генеральній асамблеї ООН до України з вимогою зняти проєкт її резолюції, яка засуджує агресивну війну рсії, й натомість висунули власний текст із закликом до негайного припинення війни.

Між тим, українська делегація в понеділок під час засідання Генасамблеї ООН заявила, що наразі настав момент істини для України, Генеральної асамблеї і для всього світу. У цьому зв’язку заступниця міністра закордонних справ Мар’яна Беца закликала країни-члени підтримати українську резолюцію з нагоди третьої річниці повномасштабної агресії РФ проти України.

Колишній посол України у США Валерій Чалий написав у Фейсбуку:

“У Радбезі ООН слабку резолюцію, яка була внесена США (без поправок) таки протягнули… 10 “за”, 5 утримались, “проти” не було.
Чому це вдалося на Радбезі і не вдалося на Генасамблеї? Тому що в РБ є право блокуючого голосу постійного члена РБ ООН і до того ж головуючий цього місяця хитрий (але з дуже професійною дипломатією) Китай. В даному разі РФ, яка незаконно захопила місце в ООН після розпаду СРСР і зараз скористалася цим. Наприклад, правка, що мир “має бути на основі Статуту ООН” була підтримана 11-ма членами Радбезу (при трьох, що утрималися). Проти СТАТУТУ ООН – лише РФ. І це… відкидається.”
Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *