Загострення “контузії” Плотницького, або Що ж відбулося у так званій “ЛНР”

Ватажок терористів Луганщини Ігор Плотницький подав у відставку з посади “голови ЛНР” за станом здоров’я. Про це у відеозверненні ввечері 24 листопада заявив “міністр державної безпеки” псевдореспубліки Леонід Пасічник. За словами Пасічника, “позначилися численні бойові поранення, наслідки контузії”.

Рокіровка в “ЛНР”: Плотницького замінив Пасічник

Також Пасічник заявив, що виконуватиме обов’язки “голови” ЛНР до майбутніх виборів.
Вже наступного дня, 25 листопада, парламент самопроголошеної республіки – “Народна рада” – прийняв відставку Плотницького і затвердив Пасічника на посаді “голови ЛНР”. Як і відставку Плотницького, затвердження Пасічника на посаді підтримали всі 38 присутніх на засіданні депутатів.

Виступаючи на засіданні “народної ради”, Пасічник пообіцяв, що курс недореспубліки залишиться незмінним. Насамперед це союз з Російською Федерацією та вірність Мінським угодами. Також він сподівається на подальшу співпрацю з ватажком донецьких терористів Олександром Захарченком.

Тепер уже колишнього сепаратиста Луганщини №1 Ігоря Плотницького  призначено уповноваженим від “ЛНР” з виконання Мінських угод. У цьому плані йому пощастило як одному з підписантів Мінських угод, у нього є шанс залишитися живим. Як відомо, “екси” псевдореспублік на Донбасі довго не живуть. Винятком є хіба що Гіркін-Стрєлков, однак його раптова смерть викликала б надто багато запитань до російських спецслужб.

Щоправда, з Луганська повідомляють, що Плотницький із “відрядження” до Москви поки що не повернувся, його будинок стоїть порожнім.

З Мінськими переговорами пов’язано ще одне кадрове рішення Пасічника. Він перепризначив “в.о. міністра закордонних справ” Владислава Дейнега представником від “ЛНР” на переговорах в Мінську.

Важливо відзначити обіцянку нового “керманича” окупованої Луганщини, що відставка з посади Плотницького не відіб’ється на процесі обміну полоненими з офіційним Києвом.

Хто ж очолив “ЛНР”

Відомо, що Леонід Пасічник народився 15 березня 1970 року в родині кадрового працівника міліції. Закінчив Донецьке вище військово-політичне училище інженерних військ і військ зв’язку.

Працював у Службі безпеки України начальником підрозділу по боротьбі з контрабандою головного відділу “К”.

Став відомий після затримання у серпні 2006 року великої партії контрабанди на КПП “Ізварино” ($1,94 млн та 7,243 млн російських рублів). За це тодішній президент Віктор Ющенко особисто вручив йому медаль “За військову службу Україні”.

З 2010 року і до початку російської агресії обіймав посаду начальника Стахановського міжрайонного відділу СБУ. А 9 жовтня 2014 року став “міністром державної безпеки ЛНР”.

Повідомляється, що протистояння між Плотницьким і Пасічником почалося ще в 2015 році, коли останній порушив справу про махінації проти “міністра палива, енергетики та вугільної промисловості” Дмитра Ляміна. У жовтні 2015 року Плотницький навіть усунув Пасічника з посади, однак пізніше повернув до роботи.

"Голова ЛНР" Леонід Пасічник

Саме неможливість Плотницького проконтролювати своє оточення і називають причиною його відставки “за станом здоров’я”. Повідомляється, що останнім часом Плотницький фактично залишив господарство на голову своєї “адміністрації” Ірину Тейцман. Фактично саме вона керувала всіма системами “недореспубліки”.

Час від часу з боку силовиків лунали претензії, що Тейцман втручається в їхню діяльність.

І “МВС ЛНР” відмовилося підкорятися рішенням Плотницького під приводом того, що їм транслюють саме “злочинні накази” пані Тейцман. Також її звинувачують у тому, що вона причетна до інсценування у вересні 2016 року державного перевороту в “ЛНР”. В його організації тоді звинуватили колишнього “прем’єр-міністра” Геннадія Ципкалова, якого вбили, а смерть обставили як самогубство в тюремній камері.

Люди Корнета затримали “Генпрокурора ЛНР” Віталія Подоброго, з якого, скоріш за все, вибили свідчення проти Плотницького і Тейцман щодо вбивства Ципкалова. Відомо, що   у п’ятницю, 24 листопада, Тейцман разом із ще кількома “ВІПами” виїхала до РФ. Подейкують, що вони прихопили з собою і частину бюджету “ЛНР”.

Корнет відійшов у тінь

Так званий “голова МВС ЛНР” Ігор Корнет, з подачі якого у Плотницького загострилася “контузія”, відійшов у тінь і поки не фігурує у кадрових перестановках. Сайт “МВС ЛНР” знову транслює лише кримінальні зведення.

Мабуть, Корнет зараз більше зайнятий тим, щоб владнати справи своїх дітей. Після того, як він раптово став відомим, журналісти через соцмережі знайшли двох дочок Корнета.

Молодша Ксенія начебто вчиться у школі в Самарі, а старша, 20-річна Марина… здобуває фах прокурора у Харкові в юридичній академії. Власне, в адміністрації ВУЗу питань до неї як до студентки немає. Виникли вони в громадських активістів і патріотів. 24 листопада представники політпартії “Національний Корпус”, створеної на основі полку “Азов”, завітали до ректорату з приводу навчання доньки терориста.

Ректор був відсутній, але проректори пообіцяли у понеділок, 27 листопада, організувати зустріч Марини Корнет з представниками “Нацкорпусу”. Активісти збираються запитати у неї: чи підтримує вона єдину та соборну Україну; і чи вважає злочинцями представників так званих “ЛНР” і ДНР”; і чи засуджує дії терористів на сході України? Якщо “так”, то питання щодо її навчання і вільного пересування “азовці” обіцяють зняти. В іншому випадку “Нацкорпус” залишає за собою право діяти щодо неї як до посібниці сепаратистів і терористів.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.