У Луганську силовики зайняли “Генпрокуратуру”. Корнет vs. Плотницький – хто кого? (+відео)

Вранці 22 листопада озброєні люди захопили будівлю “Генеральної прокуратури ЛНР”. Місцеві жителі повідомляють, що всередину зайшли майже дві сотні бойовиків. Керівництво самопроголошеної республіки це жодним чином не коментує.

Місцеві блогери повідомляють, що операцію проводить “МВС ЛНР”. Хто саме віддав наказ – новопризначений очільник відомства Володимир Черков або ж відсторонений “міністр внутрішніх справ” Ігор Корнет, який вступив у пряме протистояння з лідером луганських сепаратистів Ігорем Плотницьким, – невідомо.

За деякими даними, арештований “генпрокурор ЛНР” Віталій Подобрий, який є ставлеником Плотницького.

Водночас зранку Плотницький провів зустріч з новим очільником “МВС ЛНР” Черковим, якому наказав розібратися з бунтівним Корнетом. Останній вчора поставив Плотницькому ультиматум: арештувати “керівника Адміністрації глави ЛНР” Ірину Тейцман, а також “начальника служби урядової безпеки МВС ЛНР” Євгена Селіверстова.

Корнет заявляє, що вони причетні до інсценування у вересні 2016 року державного перевороту в “ЛНР”. У результаті тоді було убито колишнього “прем’єр-міністра” Геннадія Ципкалова.

Сьогодні ж на “офіційному” сайті “МВС ЛНР” Корнет заявив, що з’явилися нові докази інсценування “держперевороту” восени 2016 року, до якого причетний керівник особистої охорони Плотницького Селіверстов. Водночас немає жодного слова про конфлікт із Плотницьким або відсторонення його від влади.

Досі невідомо, чий бік займає підкріплення з “ДНР”, яке вночі прибуло з окупованої частини Донеччини. Кремль і сепаратисти Донеччини боротьбу за владу у “ЛНР” не коментують.

За таких умов і через ймовірність збройного конфлікту окупований Луганськ почало масово залишати мирне населення. Офіційний Київ зайняв очікувальну позицію.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 − 6 =