За голову міністра оборони Італії “Вагнер” давав 15 мільйонів. Сьогодні урядовець танцює під дудку Китаю та московії

Дуже дивні заяви лунають із вуст окремих італійських урядовців. Зокрема днями “відзначився” міністр оборони Італії Гвідо Крозетто – виступив за те, щоб посадити Україну та росію за стіл переговорів за посередництва Китаю.

Про “геніальну” думку пана Крозетто ми дізналися з його інтерв’ю газеті “La Stampa”.

Читаємо: “[Щодо війни в Україні] Італія рухається двома основними напрямками. Перший – це допомога: ми повинні гарантувати Україні право на самозахист. Але з іншого боку, є постійне і щоденне зобов’язання намагатися побудувати стіл миру. Тому що зараз єдине, що ми можемо спробувати зробити – це не закінчити війну, а зупинити конфронтацію і спробувати посадити за один стіл двох співрозмовників, які не розмовляють один з одним і не мають нічого спільного…

Я хотів би, щоб Європа відігравала більшу роль у спробах підливати воду у вогонь. Тому що ви чудово вмієте підливати бензин, але немає нікого, хто був би пожежним. Нам потрібні пожежні у світі, де ООН, яка повинна була бути пожежним, втратила можливість бути ним. Тому що Рада безпеки заблокована постійними членами, такими як Росія, Китай, США. Тому для миру нам потрібен інший співрозмовник”.

І який же висновк робить політик? “Китай повинен бути співрозмовником за столом переговорів”. Бравіссімо!

Знову Піднебесна просуває російські наративи, але вже з допомогою італійського чиновника. Всюдисущі китайці! Авторитарний лідер, імператор Сі не дрімає.

Загравання з кривавими московитами з боку італійця викликали критику у владних ешелонах України. Так, Секретар РНБО Олексій Данілов просить західних політиків уникати “проросійської миротворчості”, а дати Україні більше зброї: “Коли мета російського агресора залишається незмінною — знищення України, ініціативи мирного врегулювання, що звучать останнім часом, — це ніщо інше як проросійська миротворчість. Не треба нас постійно садити за стіл переговорів, дайте нам достатньо зброї. Зброя — найкращий посередник і єдиний зрозумілий для РФ аргумент спілкування”.

Нам не втямки чому “стелиться” під московитську орду (за посередництва хитрого Китаю) Крозетто. З відомих джерел знаємо, що цей міністр свого часу торік був одним із найзатятіших прихильників України, виступав проти російського вторгнення. У лютому 2023-го він заявив, що український опір є «битвою за свободу, битвою за міжнародне право, битвою за Європу».  Він стверджував, що військова підтримка НАТО  запобігла початку Третьої світової війни, яка була б неминуча, якби «російські танки дійшли до Києва». Тому через свої заяви Крозетто часто піддавався нападкам з боку російської злочинної влади. Колишній президент, алкоголік і божевільний з “білою гарячкою” Дмитро Медведєв назвав його «дурним». Італійська газета Il Foglio якось написала, що пригожинські терористи з банди “Вагнера” “призначили винагороду – 15 мільйонів євро за вбивство Крозетто.

І раптом такі метаморфози із паном Крозетто.

Дізнаємося більше про цього італійця. Він став міністром оборони з 22 жовтня 2022 року в уряді проукраїнськи налаштованої прем’єрки Джорджі Мелоні.

Дещо з його біографії. З 1990 до 2004 року був мером Марене, з 1999 до 2009 рік — депутатом провінційної ради, де очолював фракцію партії Сільвіо Берлусконі «Вперед, Італія». З 2003 до 2009 рік був секретарем регіонального відділення партії у П’ємонті, відповідав у партії на національному рівні за кредитну та промислову політику до формування нової партії Берлусконі «Народ свободи».

З 30 травня 2001 по 14 березня 2013 року був членом Палати депутатів Італії. З 8 травня 2008 року по 16 листопада 2011 року обіймав посаду молодшого статс-секретаря міністерства оборони у четвертому уряді Берлусконі.

Сьогодні на очі цього впливового італійського урядовця ніба полуда насунулася. Скажені двоногі звірі воєнного злочиня Пригожина призначили винагороду за голову Гвідо Крозетто (на світлині), але італійця це не збентежило – сьогодні він ніби “перевтілився” у китайця, який виконує лукаві забаганки імператора Сі. Може, слуги головного китайського комуніста мають якусть таємну психотропну зброю (адже з COVID-19 “прославилися”!).

Італіє, Італіє… І що тебе спонукає так любити московитське болото? Нагадаємо, як у 2020 деякі італійські регіони оплесками зустрічали так звані “гумконвої” московитів.

Так, центральний регіон країни Лаціо, до якого належить столиця Рим, звернувся до уряду з проханням розглянути можливість виготовлення російської вакцини проти COVID-19 “Спутник V”, щойно її схвалить регулятор ЄС. (До речі, рашівську вакцинну так і не було схвалено в ЄС.)

А між тим, Лаціо планував замовити 1 мільйон доз “Спутника V”.

Під приводом допомоги Італії в боротьбі з коронавірусом Кремль і його спецслужби ще торік посилили свою присутність у цій країні, перетворивши Апеніни на плацдарм інформаційного наступу на ЄС, США і НАТО. Гаслом цієї диверсійної кампанії стало прислів’я «Друг познается в бєдє». Про це “Український репортер” розповідав у статті “Спецоперація ФСБ «Из России с любовью»: до Італії прибули 14 армійських літаків РФ”.

У березні 2020-го так званий російський гуманітарний конвой «Из России с любовью» дістався Італії. 14 літаків Іл-76 військово-космічних сил РФ почергово приземлилися на італійській авіабазі «Практика-лі-Маре» неподалік Риму (див. світлину).

Військове відомство московії повідомило – цей караван доставив спецтехніку і обладнання начебто для боротьби з коронавірусом. Прибули й військові спеціалісти (їх декілька сот, а то й більше! Ось вона, шпигунська зараза.), які одержали наказ проводити профілактичні й дезінфекційні роботи. Справжня місія цього величезного десанту, очевидно, була зовсім іншою.

Одночасно із цим конвоєм в росії, а також за кордоном путінська ФСБ розгорнула масштабну інформаційно-підривну кампанію, використовуючи ці поставки на Апеніни. Так, інформаційні агенції зарясніли заголовками про те, що «тільки Росія надає допомогу братньому європейському народові», натомість «західні країни відвернулися від допомоги Італії», вони «сором’язливо розбіглися по закутках». А ось Путін – «великий гуманіст», адже «запропонував допомогу» італійському прем’єрові Джузеппе Конте.

Рашівські інформаційні диверсанти на повну котушку розганяли в медіа і соцмережах пропагандистський наратив «Друг познается в беде».

«Жест России еще больше показывает, что мы должны вернуться к тому, чтобы стать независимым народом. ВНЕ ЕС – ВНЕ НАТО – СВОБОДНОЕ СОСТОЯНИЕ НАРОДОВ – смертная казнь для предателей государства», – написав у соцмережах користувач під ніком Peter Louis.

Дійшло до того, що італійці вибачалися за санкції ЄС щодо РФ. Так, Sig Gefrico писав: «Это наши друзья, и мы отвечаем взаимностью санкциями, позор!». Інший користувач, Alessandro, зазначав: «Санкции, которые затем наказывают итальянские компании… Мы действительно дураки».

Російські фабрики ботів забезпечили інформаційно-диверсійну підтримку «гумконвою». У 2020-му в Італії з візитом побував міністр оборони РФ, маршал-оленевод Шойгу. Його дуже тепло й радісно зустріли в Римі. Італія – «давнішній надійний партнер», – заявив цей хижий путінський крук під під час зустрічі з очільником військового відомства Італії Лоренцо Гуеріні.

“Український репортер” нагадує, що, мабуть, не випадково саме в Італії декілька років тому звили кубла так звані представництва терористичних “днр” і “лнр”. Свого часу італійська влада не прислухалася до нстійливого прохання України закрити офіси цих бандитських організацій. Маємо надію, що нині кубла воєнних злочинців ліквідовано.

Але є запитання: невже на Апенінах московитській ФСБ легко й безкарно орудувати, плетучи підступну й хижу павутину?

 

Леонід Фросевич

Малюнок Андрія Петренка.

 

 

 

 

 

Читайте також: Італійська “Коза Ностра” імені Путіна

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”