В Італії звивають антиукраїнські зміїні кубла. Погляд крізь роки

Не може не дивувати той факт, що в Італії вже давно звили свої отруйні зміїні кубла антиукраїнські проросійські організації, до того ж, схоже, не без підтримки путінської ФСБ.

Президент України Володимир Зеленський закликав італійську владу закрити офіси незаконних формувань “днр” та “лнр”.

Під час зустрічі в Римі Глава Української держави обговорив із прем’єр-міністром Італійської Республіки Джузеппе Конте загальнополітичні питання, а також заявив:

“Я звернувся до прем’єр-міністра з тим, щоб були закриті незаконні офіси “ДНР” та “ЛНР”, які відкрилися у кількох містах Італії. Ми отримали інформацію, що найближчим часом ще одне представництво може відкритися в Калабрії. Він все це записав, сказав, що розбереться. Все буде по закону, чесно. Після цього він мені передзвонить. Я буду чекати не на слова, а на дії”.

Нагадаємо, що у грудні 2016 року ватажки терористів у Донецьку повідомили, що в італійському Турині відкрито «представництво днр».

У лютому 2019-го російські ЗМІ написали про друге в Італії “представництво” самопроголошеної “днр” у Вероні.

Схоже, на Апенінах російській ФСБ дуже легко працювати, плести свою підступну й хижу павутину. Згадаймо бодай такий факт.

Агент ФСБ, міжнародний аферист Стрешинський припер на вантажному судні «Ядран експрес» на Балкани тисяч тонн білоруської зброї і боєприпасів (про це докладно розповідається у книзі журналістського розслідування «Туринська шахівниця»).

В Італії, в Турині Стрешинського арештовують, конфісковують “товар”, а у 2002 році виписують 500 євро штрафу і… з миром відпускають. Знаєте, де цей пройдисвіт згодом опиняється? У Москві, під крилом Путіна, у зброярні в центрі Москви розробляє нову модель пістолета «Стриж» для рашівських спецслужб («ввічливих людей»). Навіть виношує плани озброїти «Стрижом» російську армію, замінивши «ПМ».

Рогозін з найближчого оточення Путіна і зброя Стрешинського .

З нового пістолета Стрешинського стріляють на полігоні, випробовуючи ствол, тодішній прем’єр РФ Медведєв (на фото), віце-прем’єр Рогозін.

А не здогадуєтеся, шановний читачу, з ким саме розробляв новий пістолет агент ФСБ Стрешинський? З італійцем Бандіні! Себто зі своїм діловим партнером. Як вам такий поворот? Це ж треба: знову Італія!

Водночас ми ж знаємо, що італійська Феміда у 2019 році засудила до 24-х років в’язниці бійця Національної гвардії України Віталія Марківа. На яких аргументах базувалося італійське слідство у справі Марківа? Прокурори використали пропагандистські публікації російських ЗМІ. Про це йдеться в матеріалі амеркианського видання “New York Times”.

Якщо Стрешинський привозив зброю терористам, то патріот Марків захищав Україну від російських терористів. От вам і безпам’ятство італійців, ще один доказ павутини ФСБ.

Закарбуймо: в одному випадку італійські прокурори зробили все, аби міжнародний контрабандист зброї, аферист Стрешинський помахав рукою тамтешньому правосуддю й благополучно відправився в Москву, під подальшу опіку Путіна й ФСБ, відкривши там зброярню.

А в іншому випадку, прокурори доклали максимум зусиль, щоб на підставі російських пропагандистських матеріалів засудити до 24-х років в’язниці захисника України, бійця Національної гвардії Віталія Марківа.

Водночас італійська юстиція, прокуратура зовсім не помітили, як у їхніх містах, в тому числі в Турині почали облаштовувати свої гнізда терористичні «консульства» бандитських «днр» і «лнр». Куряча сліпота? Чи, може, італійські прокурори працюють під диктовку Кремля? Вони хапаються за будь-яку фальшивку, аби облудно звинувачувати Україну, її героїв, йти по хибному сліду, сподіваючись довести начебто існування якоїсь «злочинної організації». Усі ці методи й прийоми – з арсеналу ФСБ.

Розкажемо таку історію. У 1992–1994 роках контррозвідники СБУ вивели на чисту воду контрабандиста зброї, президента панамської фірми “Global technologies international” громадянина Панами Стрешинського… На фінальному етапі операції наша спецслужба діяла у тісній взаємодії з розвідувальним співтовариством НАТО… Як підсумок – на високому професійному рівні українці першими викрили та припинили нелегальний канал постачання зброї до Хорватії. За це Рада Безпеки ООН надіслала офіційну подяку Українській державі.

Мова йде про затримання судна «Ядран експрес» в Адріатичному морі у 1994 році. На ньому Стрешинський перевозив зброю та боєприпаси.

“Ядран експрес” в італійському порту після затримання військовими кораблями НАТО. Фото з книги “Туринська шахівниця”.

Після конвоювання судна до берегів Італії тамтешніми спецслужбами не було проведено ефективних заходів щодо розшуку Стрешинського, виявлення його спільників, викриття і припинення його злочинної діяльності, притягнення інших контрабандистів до кримінальної відповідальності. Тим більше, що у 1994 році через Посольство Італійської Республіки в Україні Київ проінформував уряд Італії про розслідування справу Стрешинського і взаємодію з розвідувальними службами Італії. Як і чим пояснити таку пасивність, небажання покінчити зі злом? Це було на руку Кремлю?

Вже після затримання вантажу зі зброєю Стрешинський упродовж тривалого періоду вільно пересувався країнами Європи, США. Тільки у 2001 році він близько десяти разів відвідував Росію. 13 жовтня 1997 року правоохоронці Франції арештували його за підозрою у відмиванні грошей. Тобто міжнародний авантюрист Стрешинський продовжував займатися злочинною діяльністю, навіть незважаючи на серйозні компрометуючі матеріали, що мали у своєму розпорядженні правоохоронці Італії.

Дмитро Стрешинський (другий праворуч), італієць Нікола Бандіні (праворуч) під час міжнародної виставки зброї.

Минуть роки й італійські прокурори аж бігом побіжать «розслідувати» справу українського нацгвардійця Віталія Марківа. Ці контрасти не можуть не дивувати.

Італійське розслідування справи Стрешинського засвідчило, що по суті, величезні зусилля СБУ, Міністерства закордонних справ України, компетентних органів інших іноземних держав, розвідувального співтовариства НАТО закінчились лише арештом контрабандного вантажу на судні «Ядран експрес».

Зброя і боєприпаси, придбані Стрешинським. Фото з книги “Тууринська шахівниця”.

Капітан судна хорват Кузьма Меданіч, співучасник афер Стрешинського, був звільнений італійцями з-під варти і дременув кудись. Тільки починаючи з 1999 року, тобто на шостий рік (!) після затримання судна “Ядран експрес”, Окружна дирекція “Антимафії” прокуратури міста Турін розпочала активні дії щодо кримінального переслідування Стрешинського та його спільників.

Усі потуги італійської «Антимафії» закінчилися смішним штрафом для Стрешинського.

Аферист після цього поїхав до Путіна, щоб разом з італійцем Бандіні розробляти нову зброю для російських вояків.

“Вєжлівиє люді” Путіна випробовують зброю Стрешинського.

Леонід ФРОСЕВИЧ

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *