Росія в Італії. Міністр оборони США закликав Рим бути пильним

Міністр оборони США Марк Еспер в інтерв’ю італійській газеті «La Stampa» заявив, що Росія та Китай використовують пандемію для того, аби «реалізувати свої інтереси і мати вплив на Італію».

Видання опублікувало бесіду з ним 4 травня. Американський чиновник закликав римську владу, аби вона була пильною, та висловив готовність Пентагону допомогти Італії у боротьбі з коронавірусом. Американська підтримка Італії, як він пояснив, матиме різні форми.

Водночас Еспер, згадуючи про допомогу, яку надіслали до Італії Китай та Росія, сказав: «Ми усвідомлюємо факт, що дехто може намагатися використати пандемію та економічні виклики, які з неї випливають та постають перед всіма нами, для того, аби інвестувати у промисловість та інфраструктуру особливого значення, що може мати наслідки для безпеки надовго».

«Росія надала медичну допомогу італійцям, але потім намагалася використати це для поглиблення ворожнечі між Римом та його союзниками через дезінформаційну кампанію», – сказав міністр оборони США. «Сполучені Штати мають надію, що допомога Москви в Італії була потрібною та сподіваються, що італійська система національної безпеки буде в готовності стільки, скільки російський контингент перебуватиме на вашій території». Так міністр оборони США прокоментував присутність підрозділів російських військових лікарів, присутніх на півночі Італії у місцях поширення вірусу.

Марк Еспер також заявив, що «фірма Huawei i система 5G – це важливі приклади шкідливої активності з боку Китаю».

«Це – щось, що може знищити наш союз. Залежність від китайських постачальників 5G може, наприклад, наразити ключові системи наших партнерів на перешкоди у роботі, маніпуляції та шпигунство», – застеріг Еспер.

Відомо також: під приводом допомоги Італії в боротьбі з коронавірусом Кремль і його спецслужби посилюють свою присутність у цій країні, перетворюючи Апеніни на плацдарм інформаційного наступу на ЄС, США і НАТО. Гаслом цієї диверсійної кампанії стала приказка: «Друг познайотся в бєдє». Про це “Український репортер” розповідав у статті “Спецоперація ФСБ «Из России с любовью»: до Італії прибули 14 армійських літаків РФ”.

У березні цьогоріч так званий російський гуманітарний конвой «Из России с любовью» вже дістався Італії. 14 літаків Іл-76 військово-космічних сил РФ почергово приземлилися на італійській авіабазі «Практика-лі-Маре», що неподалік Риму.

Військове відомство московії повідомило – цей караван доставив спецтехніку і обладнання начебто для боротьби з коронавірусом. Прибули й військові спеціалісти (їх декілька сот, а то й більше!), які одержали наказ проводити профілактичні й дезінфекційні роботи. Справжня місія цього величезного десанту, очевидно, є зовсім іншою.

Одночасно із цим конвоєм в Росії, а також за кордоном путінська ФСБ розгорнула масштабну інформаційно-підривну кампанію, використовуючи ці поставки на Апеніни. Так, інформаційні агенції зарясніли заголовками про те, що «тільки Росія надає допомогу братньому європейському народові», натомість «західні країни відвернулися від допомоги Італії», вони «сором’язливо розбіглися по закутках». А ось Путін – «великий гуманіст», адже «запропонував допомогу» італійському прем’єрові Джузеппе Конте.

Паралельно ФСБ активувала з цього приводу і свою п’яту колону на Апенінах. Агенти впливу усіляко звинувачують США, ЄС, НАТО в бездіяльності. Гаслом кампанії стала приказка: «Друг познайотся в бєдє».

«Жест России еще больше показывает, что мы должны вернуться к тому, чтобы стать независимым народом. ВНЕ ЕС – ВНЕ НАТО – СВОБОДНОЕ СОСТОЯНИЕ НАРОДОВ – смертная казнь для предателей государства», – написав у соцмережах користувач під ніком Peter Louis.

Дійшло до того, що італійці вибачаються за санкції ЄС щодо РФ. Так, Sig Gefrico пише: «Это наши друзья, и мы отвечаем взаимностью санкциями, позор!». Інший користувач, Alessandro, зазначає: «Санкции, которые затем наказывают итальянские компании … Мы действительно дураки».

Російські фабрики ботів забезпечують інформаційно-диверсійну підтримку «гумконвою».
Нагадаємо, що цьогоріч в Італії з візитом побував міністр оборони РФ Сергій Шойгу. Його дуже тепло зустріли в Римі. Італія – «давнішній надійний партнер», – заявив він під час зустрічі з очільником військового відомства Італії Лоренцо Гуеріні.

«Український репортер» вже розповідав, що в Італії вже давно звили свої отруйні зміїні кубла антиукраїнські проросійські організації, до того ж не без підтримки путінської ФСБ. Президент України Володимир Зеленський закликав італійську владу закрити офіси незаконних формувань “днр” та “лнр”.

Малюнок Андрія ПЕТРЕНКА

На цю тему:

Італійська “Коза Ностра” імені Путіна

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *