Український генерал, якого нагородили Мечем Честі від Королеви Британії, ладен був воювати навіть рядовим

В Міністерстві оборони України відбулися урочистості з нагоди випуску слухачів оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів підготовки Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Якщо Путін думає, що Української армії немає, то він глибоко помиляється. Наше військо героїчно захищає Вітчизну. І хоч у нас немає атомних підводних човнів, ракетоносців, ядерних бомб, зате ми пишаємося нашими славними оборонцями. І ми опановуємо мистецтво воювати за свою землю якнайкраще.

За встановленою багаторічною традицією, кращому слухачу оперативно-стратегічного рівня підготовки полковнику Олександру Хімченку було вручено перехідний меч Королеви Великої Британії. Почесну зброю офіцеру — випускнику вручила Надзвичайний і Повноважний Посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні пані Джудіт Гоф. Про це інформує веб-портал Міноборони.

Полковнику Олександру Хімченку було вручено перехідний меч Королеви Великої Британії. Фото МО

А кращому слухачу оперативно-тактичного рівня підготовки майору Миколі Кривоносюку перший заступник міністра оборони України Іван Руснак вручив перехідну шаблю часів Богдана Хмельницького.

Цьогоріч дипломи магістрів вручили 170 випускникам денної форми навчання. Майже сто відсотків випускників нагороджені відомчими відзнаками Міністерства оборони України, а шестеро з них – державними нагородами, серед яких – Герой України, майор Євген Межевікін.

Щодо історії вручення перехідного меча від Британської Королеви. “Український репортер” нагадає, що у 1998 році індивідуальний Меч Честі від Королеви Великобританії Єлизавети Другої отримав полковник Микола Ковба як кращий випускник Академії Збройних сил України. Зброю вручив Надзвичайний і Повноважний Посол Великобританії в Україні Рой Рів.

В армії Микола Ковба прослужив майже 37 років. В різний час із відзнакою закінчив три військові вузи. Командував танковим взводом, ротою…

Був першим заступником начальника штабу Північного оперативно-територіального командування. Служив начальником штабу 38-го армійського корпусу (Прикарпаття), проходив службу в Головній інспекції Міністерства оборони України. Потім Миколу Дмитровича запросили на викладацьку роботу до Академії Збройних сил України (нині Національного університету оборони України). Він підготував чимало посібників, навчальних матеріалів, його, як експерта, запрошували оцінити правильність дій армійського командування у зоні АТО…

Сьогодні генерал-майор Микола Ковба в запасі.

– Щастя генерала повинно бути в його призначенні – служити Батьківщині. А щодо віку? Як кажуть, колишніх генералів не буває. Шкода, що на фронті не використовують мій досвід, – розмірковував генерал в бесіді з кореспондентом “Українського репортера”.

Вже звільнившись з університету оборони, генерал Ковба вирішив записатися добровольцем на фронт. Він ладен був піти служити навіть солдатом. Не взяли, кажуть, вік уже не той. Просив командування Національної гвардії призначити радником, навіть в батальйон, бригаду… Прохання залишилося без відповіді.

А свій індивідуальний Меч Честі від Королеви Великобританії Микола Ковба передав до музею університету оборони. На той час меч ще не мав статусу перехідного…

Леонід ФРОСЕВИЧ
На світлині: Меч Честі вручають полковнику Миколі Ковбі

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *