СБУ затримала іноземного контрабандиста зброї. Чи не пора Інтерполу оголосити в розшук Стрешинського? (+відео)

Служба безпеки України у рамках боротьби з міжнародною злочинністю встановила місцезнаходження і затримала у Чернівецькій області іноземного контрабандиста зброї.

Зловмисником виявився громадянин однієї з країн Центральної Азії. Майже 5 років він переховувався від слідства за організацію транснаціонального каналу нелегального продажу стрілецької зброї через територію України.

У 2018 році правоохоронці викрили підпільного зброяра та повідомили йому про підозру у вчиненні злочину. Тоді суд обрав йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, але згодом змінив своє рішення – на домашній арешт.

Скориставшись цим, підозрюваний втік від правосуддя. Тривалий час переховувався на території регіону. Для цього придбав на підставну особу будинок в одному з населених пунктів Буковини та намагався змінювати зовнішність.

Однак співробітники СБУ все одно вистежили і затримали зловмисника за місцем його тимчасового перебування.

Зараз вирішується питання щодо додаткової кваліфікації дій затриманого, якому раніше було повідомлено про підозру за ст. 201 (контрабанда) Кримінального кодексу України, повідомляє СБУ.

Від редакції “Українського репортера” додамо: є такий іноземний контрабандист зброї як Дмитро Стрешинський, агент російських спецслужб. Проти України “працював” разом з кремлівським агентом Андрієм Деркачем, координував з ним свої дії. За свої оборудки Стрешинський досі не поніс суворого покарання в Україні.

Стрешинський має паспорти Росії, Казахстану, Парагваю, Греції, Ізраїлю. Вже понад 30 років його сфера – зброя і боєприпаси.

 

Наприкінці 1980 років у Панамі Стрешинський створив офшорну фірму «Глобал текнолоджіз». Його офіси були в декількох країнах – в Росії, Австрії, згодом – і в Україні.

На початку 1990-х років Стрешинський приїхав до України з великою валізою доларів і одержав доступ майже до усіх армійських складів зі зброєю та боєприпасами. Стиль діяльності Стрешинського – підкуп, шахрайство, використання фальшивих документів і – особисте збагачення. У Києві він умів плести павутину потрібних зв’язків у найвищих ешелонах влади, досягати свого завдяки природним здібностям «бендера»..

У грудні 1992 року Стрешинський все ж потрапив в поле зору української контррозвідки. Відчувши, що запахло смаленим, він у 1994 році дав драпака з України. Тим не менш 1994-й обіцяв бути фінансово успішним для нього. Він замовив у білоруського уряду (нібито для Нігерії, а насправді – на Балкани, де йшла громадянська війна) велику партію зброї і боєприпасів.

Цей вантаж транзитом пройшов через Україну, де у порту Жовтневий на Миколаївщині на нього чекав корабель «Ядран експрес» під мальтійським прапором. Екіпаж був хорватським.

1994 рік. “Ядран експрес” в порту.

Орендував судно Стрешинський. Звичайно, він навіть не здогадувався, що українська і британська контррозвідка підготували для нього капкан, розробивши спецоперацію з контрольованої поставки білоруської зброї. Не здогадувався про капкан і офіційний Мінськ.

11 березня 1994 року судно «Ядран експрес» затримали спецпризначенці НАТО в Адріатичному морі, при входженні до протоки Отранто. Судно під конвоєм супроводили до італійського берега.

5 березня 2002 року італійський суд міста Турин оголосив вирок Стрешинському – 1 рік і 11 місяців ув’язнення (умовно), його зобов’язали також сплатити 516 євро штрафу.

Аж занадто м’який вирок пояснили тим, що Стрешинський пішов на угоду зі слідством. Після завершення щасливого для нього італійського процесу Стрешинський опиняється у Москві. В центрі російської столиці, поруч з музеєм совітської армії, він відриває майстерню з виготовлення  стрілецької зброї.

Стрешинського лобіює віце-прем’єр-міністр Дмитро Рогозін.  Він стає навіть членом військово-промислової ради при уряді Російської Федерації. Вільно їздить світом, облаштовує стенди зі зброєю на міжнародних виставках, зав’язує знайомства з відомими діячами оборонної сфери.

Як показує наше журналістське розслідування, незадовго до окупації Криму, загарбання частини території Луганської і Донецької областей Стрешинський бере активну участь у створенні в Росії громадської організації «ДОН» – Добровольческого движения особого назначения в поддержку армии, флота и оборонно-промышленного комплекса.

Його обирають до президії цього ДОНа. Усе це відбувається під патронатом Рогозіна і його бандистської партії «Родіна».

Стрешинський вихваляється, що розробив новий пістолет “Стриж”. Його виготовляють як в Росії, так і в кількох європейських країнах. Гроші не пахнуть. Бізнес на крові під крилом ФСБ.

Але ж Стрешинський є авантюристом і контрабандистом, це він постачав Європі тисячі тонн зброї і снарядів в обхід ембарго ООН! Тим не менш деякі країни воліють бачити Стрешинського білим і пухнастим, «чесним російським бізнесменом», без шлейфу із тіньових комбінацій. Тому й дозволяють розміщувати на своїй території виробництва зброї, за якими маячить фігура Стрешинського.

Чи не пора українським правоохоронцям направити в Інтерпол матеріали про розшук та затримання Стрешинського? Адже його куратора – зрадника і шпигуна Андрія Деркача – вже оголошено в розшук.

Дивіться відеорозслідування про міжнародного контрабандиста зброї Стрешинського:

 

 

 

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”