У Відні представник Латвії послав московитську делегацію за “російським військовим кораблем”

У Відні 23 лютого розпочала роботу зимову сесію Парламентської Асамблеї ОБСЄ. Україна закликала не допускати росіян на сесію, проте на початку лютого Австрія все ж вирішила видати візи представникам російської та білоруської делегацій для приїзду у Відень.

Після цього членкиня української делегації Євгенія Кравчук заявила, що Україна заявила про бойкот засідання асамблеї. Українська делегація не братиме участі в офіційних заходах ПА ОБСЄ, проте братиме участь у переговорах із партнерами з питань реформування організації.

Кравчук у коментарі “Суспільному” розповіла, що після бойкоту Австрія скоротила кількість віз для російської делегації, яка планувала взяти участь у засіданні Парламентської Асамблеї ОБСЄ й заборонила в’їзд до країни російським журналістам. “Видали шість віз представникам Держдуми і ще три – представникам секретаріату, зазвичай це розвідники. Загалом це дев’ять віз. А претендували вони на 61 візу”, – розповіла вона.

Тим часом голова комісії Сейму Латвії із закордонних справ Ріхард Колс 23 лютого на засіданні Парламентської Асамблеї ОБСЄ закликав вигнати російську делегацію і послав її слідом за “російським військовим кораблем”. Свій виступ Колс опублікував у Twitter.

“Ми кажемо, що стоїмо на наших принципах і цінностях. Це не так. Є слон у цій кімнаті, який має назву делегація Російської Федерації. Якби я був свідком і хтось запитав у мене, хто воєнний злочинець, я б показав на задні ряди в цій кімнаті. Це просто ганьба, що ця делегація тут”, – сказав Колс.

Він нагадав, що представники делегації – підсанкційні росіяни, які голосували за анексію Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей.

“І ми сидимо, ніби нічого не відбувається. І я скористаюся моментом і перекажу повідомлення російській делегації, яка сидить у цій залі. Я процитую українського прикордонника: “Російський військовий корабель, пішов нах…й”, – сказав він.

“Український репортер” нагадує, що 23-24 лютого у Відні також буде проведено так званий Бал академіків. На цей шабаш приїдуть і члени російської делегації в Парламентській асамблеї ОБСЄ.

Про це заявив глава МЗС Австрії Александер Шалленберг.

Шалленберг наголосив на своєму попередженні російським делегатам, щоб вони не використовували своє перебування у Відні для відвідування Балу академіків, що відбуватиметься в цей же час. Якщо делегати відвідають інші заходи поза рамками засіданням ОБСЄ, це буде “кричущим порушенням міжнародного права”.

Як розповідав “Український репортер”, австрійське видання Der Standard повідомило, що Австрія, на відміну від Великої Британії та Польщі, які торік не видали росіянам візи для участі у засіданнях ПА ОБСЄ, “дозволить в’їзд у країну численним політикам і великій групі російських журналістів” для участі у засіданні ПА ОБСЄ 23-24 лютого у Відні. При цьому, за інформацією видання, всі заявлені на сьогодні члени делегації з росії перебувають у санкційних списках Європейського Союзу.

Видання пише, що 24 лютого, у річницю повномасштабного російського вторгнення в Україну, у Відні відбудеться традиційний Бал академіків, який організовує ультраправа проросійська Партія свободи і який проходитиме у тому ж конгрес-центрі “Гофбург”, де і сесія ПА ОБСЄ. Очільник української місії в ОБСЄ Євгеній Цимбалюк у коментарі Der Standard висловив побоювання щодо “величезного пропагандистського шоу” з боку росії, якщо російські політики “танцюватимуть у Гофбурзі в річницю вторгнення в Україну”.

В австрійському МЗС повідомили, що Австрія видала візи членам російської делегації в ПА ОБСЄ для участі у засіданні Асамблеї 23-24 лютого у Відні, оскільки мусила це зробити відповідно до укладеної з ОБСЄ угоди. Водночас, було вказано на те, що “дозвіл на в’їзд буде дійсний виключно для участі у засіданні організації, яке розпочнеться 23 лютого і завершиться 24 лютого 2023 року”.

Читайте також: Австрія так любить росію, що мимохідь запрошує московію продовжувати геноцид українців

Нагадаємо: у січні 2023 року речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко розкритикував Австрію за заклики “дотримуватися почуття міри” й “не перегнути палицю”, реагуючи на російську агресію.

Про це він написав у Фейсбуці.

“Запрошуємо главу австрійської дипломатії відвідати Дніпро. Там він матиме можливість повторити свої аргументи про почуття міри перед рідними сорока чотирьох людей, які загинули від ракетного удару Росії по багатоповерхівці. Або тими, близьких яких досі не знайшли під завалами”, – написав він.

Ніколенко наголосив, що заклики продовжувати діалог з РФ та поважати її історію й культури посилюють у Кремля почуття безкарності. “Москва сприймає їх виключно як запрошення до продовження геноциду українців”, – додав речник МЗС.

Як відомо, міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг виступив проти повної заборони видачі шенгенських віз громадянам росії.

Нагадаємо: у статті “Ганьба! Австрія танцює з Путіним і мовчки спостерігає за геноцидом українців” “Український репортер” розповідав:

Весною 2022 року Австрія й надалі хотіла дружити з терористами й убивцями українців. Про це свідчить позиція офіційного Відня. У нашій статті наголошувалося: тамтешня влада підтримує нові санкції проти Росії після викриття військових звірств у Бучі, але відкидає негайне ембарго на російські енергоносії.

Тоді ж  міністр фінансів Магнус Бруннер заявив, що Австрія на 100% на стороні Німеччини у цьому питанні. Раніше міністр економіки Німеччини Роберт Габек вкотре висловився проти негайного енергетичного ембарго. (Отже масові вбивства, геноцид українців у Бучі, Ірпені, Маріуполі, Харкові абсолютно не хвилюють австрійських чиновників, головне – російське “бабло”.)

За словами Бруннера, санкції мають сенс лише в тому випадку, якщо вони не впливають на вас більше, ніж на того, на кого вони спрямовані.

Бруннер сказав, що Австрія, як і Німеччина, дуже залежить від російського газу і середньострокова мета – стати незалежнішою. “Але було б нереально сказати, що ми могли б відмовитись відразу”, – сказав міністр. Натомість він запропонував розширити список підсанкційних осіб та організацій.

Тобто, роблять це, швидше за все, заради окозамилювання, створюють вигляд. Австрія не бажає фінансово душити терористів, нелюдів, душогубів.

Це ж так приємно десятиліттями сидіти на “газовій голці” Кремля! І спостерігати геноцид українців.

Нагадаємо австрійцям  такий факт їхньої “теплої дружби” з убивцями. Колишня міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, яка стала відомою тим, що запросила на своє весілля Путіна і там танцювала з ним, увійшла до ради директорів найбільшої нафтової компанії Росії – «Роснєфті». Продалася! Політична повія, кажуть про таких українці.

На сайті “Український репортер”  у 2018 році було розміщено статтю: «Добре ім’я Австрії в Україні зазнало важкого удару» (+відео). Тодішній заступник голови Комітету ВР у закордонних справах Віктор Вовк заявив, що “добре ім’я Австрії в Україні зазнало важкого удару» після того як «міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайсль вирішила демонстративно запросити на своє весілля Путіна (якого вона ледве знала!), а також після ганебних фотографій Кнайсль, яка схилила коліно перед Путіним».

На його думку, сталося це після того, як «міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайсль вирішила демонстративно запросити на своє весілля президента Росії Володимира Путіна (якого вона ледве знала!), а також після ганебних фотографій Кнайсль, яка схилила коліно перед Путіним».

У зв’язку з цим Віктор Вовк подав у відставку з посади співголови групи з міжпарламентських зв’язків з Австрійською Республікою. У заяві він написав:

«Знадобиться чимало років, аби багато українців могли дивитися на Австрію такими ж очима, як і раніше, до ганебної фотографії «штирійське колінопреклоніння». Як і чимало інших народних депутатів, я більше не уявляю Австрію як неупередженого міжнародного посередника в Україні».

Утім, проблема не тільки в особистих рішеннях фрау Кнайсль, а й у загальній тенденції неповаги до України, що її демонструє Австрійська партія свободи (яку вона представляє в уряді). Адже ця політсила фактично солідаризується з Путіним, та ще й підписала договір про співпрацю з партією «Единая Россия».

Віктор Вовк зауважив: «Викликає подив той факт, що саме представник АПС був обраний головою групи дружби з Україною в попередньому скликанні парламенту (до осені 2017 р.), що зробило співпрацю між нашими групами де-факто паралізованою, попри усі зусилля української сторони».

У новому складі австрійського парламенту головою групи обрано представника тієї самої партії. «Це перетворило політичну помилку попередників на виклик здоровому глузду та ефективності міжпарламентських зв’язків, не кажучи вже про зневагу до ситуації в Україні, яка здійснює відсіч збройній агресії Росії», – констатував Віктор Вовк.

Сьогодні, коли українці воюють з рашистською нечистю, гнилизна багатьох європейських політиків аж надто виразно проявляється.

“Весілля Кнайсль у 2018 році стало найпомітнішим символом захоплення росії політичною елітою. Список запрошених давав зрозуміти “хто є хто” в австрійській політиці, включаючи колишнього канцлера Себастьяна Курца. Зірковим гостем, однак, був президент росії володимир путін.

Під час урочистостей Кнайсль танцювала з путіним у вальсі та була сфотографована на реверансі до російського лідера, коли він цілував їй руку”, – пише The Washington Post.

У слідчих документах немає вказівок на те, що Кнайсль знала про план реорганізації, який не був реалізований. У текстових повідомленнях WhatsApp репортеру Washington Post Кнайсль сказала, що “не дає інтерв’ю” і емігрувала з Австрії через “погрози вбивством”. Вона сказала, що “ніколи не чула про містера Отта”.

“Український репортер” зазначає, що після відставки з поста глави МЗС Австрії Кнайсль опинилася в раді директорів російської “Роснєфті”.

Вже під час нападу росії на Україну цю “годівницю” Кнайсль  залишила – написала заяву про відставку з посади члена ради директорів компанії “Роснєфть”.

Ми розповідали також про те, що на початку 2018 року в інтерв’ю австрійській газеті Kurier Карін Кнайсль заявила, що санкції проти Росії, запроваджені після анексії Криму і початку конфлікту на сході України, не були ефективними.

У 2020 році Карін Кнайсль, прихильниця Московії, подала заяву до поліції на свого чоловіка, що він її відлупцював. Кажуть, що бив по писку.

Згодом ексочільниця МЗС Австрії, яка танцювала з Путіним, емігрувала до США.

До речі, сьогодні австрійський бізнес продовжує працювати в росії.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”