Повний розрив зв’язків. Vodafone вигнали з окупованої Донеччини

Сепаратисти Донеччини досі не надали гарантій безпеки ремонтникам мобільного оператора Vodafone для допуску в “сіру зону” на лінії розмежування, де пошкоджено оптоволоконний кабель. 

“Станом на 01.02.2018 гарантій безпеки на виконання ремонтно-відновлювальних робіт на території ОРДО від представників НЗФ не отримано. Представники Vodafone констатують відсутність подачі електроенергії на обладнання на території ОРДО”, – повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Нагадаємо, питання відновлення мобільного зв’язку в окупованих районах Донеччини (ОРДО) порушувалося 31 січня під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську. Поки що марно. Терористи не дають гарантій безпеки ремонтним бригадам, які в районі Оленівки мають полагодити технічні пристрої й  оптоволоконний кабель.

Нагадаємо, 11 січня на всій території ОРДЛО зник зв’язок мобільного оператора Vodafone (колишній “МТС-Україна”). Він останній надавав населенню непідконтрольних Києву територій можливість дзвонити на решту України. 19 січня мобільний зв‘язок відновили на Луганщині, зараз він працює в повному обсязі. Всі ж спроби підключити до Vodafone самопроголошену “ДНР” блокуються місцевими сепаратистами. 

Так, 19 січня співробітники Vodafone спробували відновити зв’язок на території ОРДО через технічні комунікації на території ОРЛО. Бойовики просто припинили подачу електропостачання на обладнання Vodafone у Донецьку. За непідтвердженою інформацією, 26 січня опечатали центральний офіс Vodafone у Донецьку.

Судячи з усього, терористи просто не зацікавлені у відновленні роботи останнього українського мобільного оператора в “ДНР”. І перевели населення на свого мобільного оператора.

Повідомляється, що Vodafone показали на двері через грошовий конфлікт. Незадовго до Нового року оператор підвищив тарифи для всього Донбасу. І з 9 січня перевів населення Донеччини та Луганщини, у тому числі Авдіївку та Торецьк, на один тарифний план.

За умовами цього пакета, абонплата становить 3 грн на день. Таким чином, жителі Донбасу мають платити за мобільний зв’язок по 90 грн на місяць. При цьому багато людей вже сплатили послугу “Рік без абонплат”, яка коштує понад 300 грн.

Коли зник мобільний зв’язок, люди почали масово купувати SIM-карти місцевих мобільних операторів “Фенікс” (Донецьк) і “Лугаком” (Луганськ), які з’явилися навесні 2015 року після “націоналізації” обладнання “Київстару”.

Влітку 2015 року оператори “незалежного Донбасу” почали роботу в тестовому режимі, а в продаж надійшли перші SIM-карти.

При абонплаті 50 рублів на місяць, дзвінки всередині “Фенікса” та на номери “Лугакома” – безкоштовні. Дзвінки в Росію – 5 рублів/хвилина, на стаціонарні номери в “ОРДЛО” – 1,50 руб. Підключити безлімітний інтернет (3G) коштує 45 рублів на місяць. Водночас із цих карт не можна зателефонувати до України. Додзвонитися на них також неможливо. При цьому мобільний оператор сепаратистів використовує український міжнародний код, номери “Фенікса” починаються з +38 (071).

У 2016 році “Фенікс” запустив функцію прив’язки до номера Viber, WhatsApp, Telegram, ICQ, “Однокласників” і “ВКонтакте”, доступна реєстрація облікового запису Apple-ID. Тобто люди, у кого є смартфони з інтернетом, можуть зв’язатися зі своїми родичами чи друзями на території вільної України за допомогою Viber чи інших інтернет-месенджерів.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *