Поруч з путіним на параді стояв тувинець з бригади, яка узяла в заручники жителів села Ягідне (+відео)

Російський воєнний злочинець з 55-ї мотострілецької бригади, яка увірвалася в село Ягідне на Чернігівщині на початку березня 2022 року і взяла у заручники 368 людей, «засвітився» в Москві, на параді.

Це – старший лейтенант Чалым Чулдум-оол, він стоїть позаду  путіна (на фото перший ліворуч).

Такий факт оприлюднило російське опозиційне видання «Медуза».

Очевидно, для прокуратури Чернігівської області це стане ще одним доказом в кримінальному провадженні щодо воєнних злочинів окупантів у Ягідному, допоможе ідентифікувати усіх, хто причетний до утримання заручників та катування.

Окрім 55-ї бригади із Туви, в Ягідному були і військові з 74-ї Юргинської мотострілецької бригади і 228-го полк з Єкатеринбурга.
Нагадаємо: 3 березня 2022 року російські загарбники узяли всіх жителів Ягідного у заручники, зачинивши у тісному шкільному підвалі на довгі 27 днів. Підвал став катівнею…

Мешканці села стверджують, що головним військовим начальником у Ягідному був російський офіцер з позивним «Павук» у чині, мабуть, полковника. А у його заступниках ходив капітан Сємьон Соловов (позивний «Клен»).

-«Павук» був високого росту, йому десь за 50 років, у нього очі ніби якісь вузькі щілини. Хтозна, може, цей садюга десь з крайньої російської Півночі. Він у підвал іноді заходив, обличчя ховав за «балаклавою», – характеризує воєнних злочинців мешканець села Іван Петрович Петрович. – «Клен» виглядав меншим на зріст за свого начальника. Це була ніби скажена руда звірина, надзвичайно агресивно ставився до заручників. Нам було моторошно від одного їхнього вигляду.

Про жахіття підвалу в Ягідному читайте репортаж:
27 днів між життям і смертю. Воєнні злочини окупантів у селі Ягідне

За скоєні злочини у Ягідному слідчим вже вдалося ідентифікувати 15 військових з російської Туви. У 2022 році Чернігівський районний суд оголосив вирок трьом російським військовим із Туви – Івану Ооржаку, Шактар-оол Кежік-оол та Чаян Чинану. Їх засудили до 12 років позбавлення волі.

Того ж року суд виніс заочний вердикт ще одному російському військовому — Шолбану Куулару — за злочини у Ягідному: 10 років в’язниці.
У квітні 2023 року Чернігівська обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо п’ятнадцятьох російських військових за статтею “Порушення законів та звичаїв ведення війни”. Це – 14 тувинців та один військовий слов’янської зовнішності. Усі вони – з військової частини №55115 (55-та мотострілецька бригада (гірська). Дислокується в місті Кизил, республіка Тува.

В окреме кримінальне провадження було виділено матеріали досудового розслідування щодо невстановлених російських військовослужбовців, які перебували в Ягідному, а також їхніх начальників. Це військові з позивними «Клен», «Павук», «Глухий».

11 березня 2023-го Чернігівський районний суд виніс вирок 15-м російським військовим, які протягом березня 2022 року утримували в тісному підвалі 368 жителів села Ягідне на Чернігівщині. Згідно з вироком суду, росіяни отримали найвищий термін покарання за ст. 28 і ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу — 12 років ув’язнення. Строк відбування покарання буде рахуватися з дня фактичного затримання засуджених.

Відео “Українського репортера” про Ягідне. Свідчення потерпілих від воєнних злочинів окупантів

 

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *