Cьогодні в Україні відзначаємо День Гідності та Свободи
Це свято встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але був скасований, повідомляє Укрінформ.
Саме 21 листопада 2013 року відбулися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Однак на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені. А навесні 2014 року розпочалася військова агресія росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.
Читайте також: Майдан довів, що воля для українців – це святе, що дух боротьби за Правду – в генах незламного народу
Цьогоріч День Гідності та Свободи відзначається на тлі повномасштабного вторгнення рф, яке розпочалося 24 лютого. Україна знову бореться за свою свободу та незалежність, захищаючись від агресора.
У Києві 21 листопада відбудеться низка заходів з нагоди Дня Гідності і Свободи. Зокрема, програма передбачає покладання квітів та міжконфесійний молебень, панельну дискусію, на якій будуть присутні учасники трьох мирних революцій, а у галереї мистецтв “Лавра” буде презентована виставка “Війна за ідентичність. Сила опірності культури”.