Британські політики підтримали створення спецтрибуналу для розслідування злочинних дій росії (+відео)
Високопоставлені британські політики підтримали вимогу про створення спеціального трибуналу для розслідування злочинних дій росії, яка напала на Україну.
Про це пише The Guardian, повідомляє “Європейська правда”.
“Лідер лейбористів Кейр Стармер, колишній генеральний секретар НАТО Джордж Робертсон, колишній міністр закордонних справ Девід Оуен і колишній лідер Торі Ієн Дункан Сміт заявили, що трибунал повинен бути створений для розгляду “вочевидь незаконної війни” на тих самих принципах, якими керувалися союзники, зустрівшись у 1941 році, щоб закласти основу для Нюрнберзького суду над нацистськими лідерами за воєнні злочини.
“Минуло 10 місяців відтоді, як Росія за підтримки Білорусі розпочала одне з найбільших наземних вторгнень у Європу з часів Другої світової війни. Відтоді тисячі українських цивільних осіб були вбиті або поранені, 8 мільйонів людей були змушені покинути свої будинки, а близько 8 мільйонів стали біженцями. Цивільна інфраструктура та економічні активи на десятки мільярдів були знищені або пограбовані, а незамінні пам’ятки культури перетворилися на руїни”, – йдеться в заяві.
“Якщо ці акти агресії будуть доведені в суді, вони можуть являти собою те, що на Нюрнберзькому процесі було названо “вищим міжнародним злочином”. Адже саме зі злочину агресії часто випливає більшість інших міжнародних злочинів – воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид”, – заявили політики.
Заява була складена колишнім прем’єр-міністром Гордоном Брауном і Філіпом Сендсом, професором права, який першим висунув ідею створення спеціального трибуналу. Серед тих, хто підписав заяву, – адвокати з прав людини Шері Блер і Хелена Кеннеді.\
Хоча Міжнародний кримінальний суд (МКС) уже розглядає звинувачення у воєнних злочинах і злочинах проти людяності у зв’язку з вторгненням в Україну, прихильники створення спеціального трибуналу кажуть, що він необхідний, оскільки МКС не має повноважень для розгляду злочину агресії”.
“Український репортер” раніше розповідав, що Нідерланди готові розмістити у себе новий трибунал за підтримки ООН для розгляду справи про вторгнення Росії в Україну.
Читайте також:
- Ворога треба знати в обличчя. Хто він, Путін (+відео)
- Григорій Омельченко: “Путін може закінчити життя, як Чаушеску, Хусейн або Каддафі”
Як розповідав “Український репортер”, лідери семи високорозвинених країн світу (США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія, Канада) заявили, що притягнуть до відповідальності російського диктатора Володимира Путіна за вторгнення в Україну.
Про це стало відомо зі спільної заяви глав держав G7.
На цю тему: