Трибунал для путіна. У Гаазі починають діяти

У нідерландській Гаазі відбулися консультації щодо механізмів та інструментів притягнення до відповідальності за агресію проти України.

Про це повідомив посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Антон Кориневич, – пише Укрінформ.

“Ми працювали в Гаазі, власне, це були чергові консультації з нашими нідерландськими партнерами. Обговорюємо різні питання, зокрема щодо відповідальності за злочин агресії проти України, можливість певних дій в рамках Генеральної Асамблеї ООН, створення спеціального трибуналу, яким чином можна посилити та інтернаціоналізувати національне розслідування й переслідування за вчинення злочину агресії проти України. Всі ці питання в роботі, вони обговорюються”, – сказав він.

Також посол з особливих доручень розповів, що консультації в Гаазі проходили з представниками уряду Нідерландів, зокрема Міністерства закордонних справ, Міністерства юстиції та експертами.

Читайте також: Ворога треба знати в обличчя. Хто він, Путін (+відео)

“Ми провели предметні консультації. Ми будемо рухатися далі по треку пошуку найкращих опцій, можливостей як для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, так і для посилення інтернаціоналізації національного розслідування злочину агресії проти України”, – зазначив Кориневич і підкреслив, що створення спецтрибуналу має бути результатом спільних зусиль міжнародного співтовариства.

Також  у жовтні була ухвалена резолюція парламенту Нідерландів, яка закликає створити спецтрибунал в Гаазі. Це дуже хороша і правильна ініціатива. Наразі ключове питання: яким чином і що треба зробити для того, щоб спеціальний трибунал був створений. Кориневич переконаний, що також для України є дуже важливою співпраця з Міжнародним кримінальним судом (МКС).

“Я переконаний, що Міжнародний кримінальний суд має показати хороші результати щодо розслідування ситуації в Україні, всі інструменти для цього в нього наявні. Ми абсолютно підтримуємо активну співпрацю з МКС. Спецтрибунал доповнюватиме діяльність МКС. Ми бачимо спецтрибунал як взаємодоповнюючий механізм до МКС щодо злочину агресії проти України, злочину, щодо якого в нашій конкретній ситуації МКС не має юрисдикції”, – сказав він.

Посол з особливих доручень МЗС України наголосив, що злочин агресії проти України “найбільш явний з часів закінчення Другої світової війни. Не можна залишити цей злочин агресії проти України без відповіді, бо тоді це означатиме, що будь-який диктатор може чинити схожі речі, будь-коли, розуміючи, що його не притягнуть за це до відповідальності, а обмежаться відповідальністю середнього рівня командирів за вчинення воєнних злочинів чи злочинів проти людяності”.

Також в інтересах міжнародного співтовариства не залишити злочин агресії проти України поза увагою.

На цю тему: Путіна можуть затримати під час закордонної поїздки. Якщо буде видано таємний ордер на його арешт

Саме розслідування і притягнення до відповідальності за вчинення злочину агресії є найшвидшим і найефективнішим способом дотягнутися до вищого політичного і військового керівництва російської федерації.

Президент Володимир Зеленський утворив робочу групу на чолі з керівником свого Офісу Андрієм Єрмаком, яка займатиметься опрацюванням питання створення спеціального міжнародного трибуналу щодо притягнення до відповідальності винних в агресії проти України.

Створення такого трибуналу підтримали Парламентська асамблея Ради Європи, Європарламент, Парламентська асамблея НАТО, Парламентська асамблея ОБСЄ.

Київ опрацьовує кілька варіантів створення спеціального трибуналу, один із них – на основі угоди між Україною та ООН, яка може ухвалити відповідну резолюцію.

На цю тему: Міжнародний трибунал для Путіна: колишні прем’єр-міністри Великої Британії пропонують створити аналог Нюрберзького процесу

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”