Америка запровадила санкції щодо путінського олігарха Усманова, а також його топ-менеджера Стрешинського

Міністерство фінансів США 12 квітня оголосило про черговий пакет санкцій у зв’язку з повномасштабною агресією росії проти України, який загалом охоплює понад 80 фізичних та юридичних осіб.

Про це йдеться в повідомленні американського Мінфіну.

Спільно з Великою Британією США запроваджують санкції проти холдингу USM Holding, пов’язаного з російським олігархом і одним із найбагатших людей росії Алішером Усмановим, проти якого обмеження були запроваджені ще в березні 2022 року. Генеральним директором холдингу USM є Іван Стрешинський, який народився у Києві (про нього читайте нижче у статті). Усманова

“У розпорядженні Усманова є широка мережа підприємств у фінансових гаванях і члени сім’ї, через яких він здійснює фінансові операції, що дозволяє йому потенційно обходити санкції”, – вважають у Мінфіні США.

Американська влада стверджує, що через USM Holding Усманов контролює і володіє більшістю своїх компаній. Санкції поширюються також на понад два десятки юридичних осіб, пов’язаних із холдингом, що базуються в Росії, Узбекистані, Швейцарії та Об’єднаних Арабських Еміратах.

Водночас окремим рішенням Мінфін США дозволив окремі операції, пов’язані з діяльністю видавничого дому “Коммерсант”, оператора зв’язку “Мегафон” та холдингу “Металоінвест”.

Санкції передбачають замороження активів згаданих осіб у США та заборону американським громадянам і компаніям вести з ними ділові відносини.

Нагадаємо: як розповідав “Український репортер”, у жовтні 2022 року в Німеччині поліція під час обшуку на віллі в російського олігарха Алішера Усманова виявили дуже коштовні ювелірні вироби – підозрюють, що це оригінали часів царської Росії вартістю до 50 мільйонів євро. Йдеться про знамениті великодні яйця Фаберже.

“Український репортер” також раніше розповідав, що мільярдер Алішер Усманов стає біднішим. В Італії податкова поліція конфіскувала його броньований Mercedes Maybach вартістю 600 тисяч євро.

Усманов – під санкціями США, Британії та ЄС, він придбав свій п’ятитонний броньований Maybach Mercedes S650 Guard VR10 на Сардинії в 2018 році за понад 600 тисяч євро.

Російський олігарх, якого колись називали найбагатшою людиною у Великобританії, вже втратив віллу вартістю 17 млн євро на Сардинії та шість компаній з активами на суму 66 мільйонів євро.

Автомобіль, який конфіскувала італійська влада, є надзахищеним від різних сценаріїв нападу. Наприклад, у Mercedes пояснюють, що цей автомобіль має одну суцільну панель підлоги в поєднанні з броньованим покриттям і може протистояти одночасному вибуху двох ручних гранат.

Алішер Усманов був №6 у Росії за статками, є власником компаній Металоінвест та МегаФон. Статки впали з 21,6 млрд доларів до 18,9 млрд доларів після запровадження санкцій.

Раніше влада Німеччини заарештувала в Гамбурзі 156-метрову яхту Усманова. Вартість яхти “Ділбар” оцінюється в 600 мільйонів доларів.

Від “Українського репортера” також зазначимо, що одним із ключових ділових партнерів Усманова є росіянин (колишній киянин) Іван Стрешинський, доларовий мільйонер.

Що відомо з преси про біографію Івана Стрешинського та його зв’язки з Усмановим?

Іван Стрешинський — не лише генеральний директор холдингу USM Алішера Усманова, а й найнезвичайніший мільярдер у Росії. Незважаючи на те, що Іван Якович є одним із найзаможніших людей у країні ($1,3 млрд, Forbes), він ніколи не мав власного бізнесу. Як же вихідцю зі звичайної радянської родини, який ніколи не мав власної справи, вдалося досягти такого успіху?

У цій простій київській багатоповерхівці, у квартирі на першому поверсі народився майбутній мільярдер Іван Стрешинський. Фото “Українського репортера”

Іван Стрешинський народився у Києві 1969 року. Його мати – Лариса Стрешинська – викладала дітям музику, а батько – Яків Стрешинський – працював спеціалістом з аеродинаміки та працював у легендарному «КБ Антонова». (Сьогодні вони – у Москві).

Мільярдер Іван Стрешинський завітав до батьків, щоб привітати їх зі святом

Батьки Івана Стрешинського Яків та Лариса Стрешинські.

Найважливішими угодами в кар’єрі молодого Івана Стрешинського стали продаж частки в компанії «РУСАЛ», а також купівля у 2006 році Алішером Усмановим та Василем Анісімовим групи «Металоінвест» у Бідзини Іванішвілі. Саме під час останньої відбулося доленосне знайомство Стрешинського з Усмановим, холдинг якого він згодом і очолив.

Стрешинський довго займався спільними справами двох бізнесменів, але згодом остаточно перейшов до структур Усманова.

Незабаром Стрешинський став директором «Газметалу», компанії, яка контролювала металургійні активи Алішера Усманова та його партнерів.

Стрешинський завжди хотів керувати бізнесами, пов’язаними з технологіями, а Усманов на той момент активно вкладав гроші в технологічні компанії: наприклад, придбав акції Facebook, контрольний пакет акцій Mail.ru (нині VK) та Мегафону. 2008 року мрія Стрешинського здійснилася: він став головою «Телекомінвесту» — структури Усманова, відповідальної за інвестиції у сфері технологій.

2012 року, коли мільярдер об’єднав свої компанії в єдиний холдинг USM, він довірив очолити його саме Івану Стрешинському. Досі Стрешинський є генеральним директором USM, який об’єднує під своїм крилом компанії з різних галузей: металургії та гірничого видобутку, телекомунікацій та технологій.

Статки, які Стрешинський заробив на керівництві «чужим» бізнесом, — понад 1,3 мільярда доларів за оцінкою Forbes. Щоправда, цей бізнес тепер для нього зовсім не чужий: протягом кількох років Алішер Усманов передав своєму довіреному менеджеру 5% акцій USM, щедро оцінивши його внесок у розвиток компанії.

Крім того, Іван Стрешинський — беззмінний член ради директорів більшої частини структур холдингу, наприклад «Металоінвесту», «Мегафону» та інших.

Сьогодні США запровадило також санкції і щодо Івана Стрешинського. Раніше це зробила Україна.

В Івана є брат – Дмитро Стрешинський, одіозний міжнародний торговець зброєю, якого було засуджено в Італії за контрабанду білоруської зброї. Але він чомусь також не під санкціями.

Іван і Дмитро Стрешинський народилися в Україні, проживали у Києві, а потім переїхали до Москви. Про кримінальний бізнес у сфері торгівлі зброєю, який вів Дмитро Стрешинський, читайте у журналістському розслідуванні Леоніда Фросевича:

Як викрили контрабандиста зброєю. Про унікальну спецоперацію української і британської контррозвідки (+відео)

Відеорозслідування про Дмитра Стрешинського:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”