Америка виступила проти проєкту резолюції України в ООН

Україна наполягає на резолюції ООН: агресія має бути засуджена і дискредитована, а не винагороджена.

Сполучені Штати звернулися на Генеральній асамблеї ООН до України з вимогою зняти проєкт її резолюції, яка засуджує агресивну війну рсії, й натомість висунули власний текст із закликом до негайного припинення війни

З відповідною заявою виступила в понеділок під час надзвичайної спеціальної сесії Генасамблеї заступниця постійного представника США при ООН Дороті Ші, передає Укрінформ.

«Від початку війни 11 років тому ООН неодноразово засуджувала грубі порушення росією Статуту ООН. Численні резолюції Генасамблеї вимагали від росії вивести її війська з України. Ці резолюції не зупинили війну», – зазначила представниця США.

Вона зауважила, що війна затягнулася надовго та перетворилася на жахливу ціну життів людей в Україні, росії та за їхніми межами. Причому Ші жодного разу під час свого виступу не використала визначень «агресія» або «агресивна війна» щодо росії, які містилися у заявах американської делегації раніше.

«Покоління українців і росіян загинули марно, в той час, як війна наблизила світ до ядерного протистояння», – заявила американська дипломатка.
За її словами, сьогодні, коли настало три роки після повномасштабного вторгнення РФ, ООН потрібна резолюція, яка підкреслювала б зобов’язання всіх держав-членів остаточно покласти край війні.

«У проєкті резолюції, внесеному Сполученими Штатами, йдеться саме про це, наш проєкт закликає до швидкого припинення “конфлікту”, а також закликає до тривалого миру між Україною та росією. Це те, що потрібно зараз, і ми закликаємо всі держави-члени, включно з Україною та росію, приєднатися до нас у цих зусиллях», – заявила вона.

Представниця США продовжила: «Шлях до миру можливий, тому Сполучені Штати виступили проти висунення іншої резолюції, й через це ми не можемо підтримати резолюцію України. Ми закликаємо (Україну – ред.) відкликати її на користь твердої заяви, яка зобов’язує нас припинити війну та працювати над тривалим миром».

Нагадаємо, що українська делегація в понеділок під час засідання Генасамблеї ООН заявила, що наразі настав момент істини для України, Генеральної асамблеї і для всього світу. У цьому зв’язку заступниця міністра закордонних справ Мар’яна Беца закликала країни-члени підтримати українську резолюцію з нагоди третьої річниці повномасштабної агресії РФ проти України.

Вона нагадала, що одразу після перемоги в Україні Революції Гідності росія розпочала свою агресію проти нашої держави зі спроби анексії Криму та тимчасової окупації частин Донецької та Луганської областей. А слабка міжнародна реакція на тодішні напади росії на Крим, Донецьк і Луганськ призвела до повномасштабного військового вторгнення в Україну три роки тому.

«Росія втягнула світ, і без того переобтяжений конфліктами, у ще одну війну. Війну, яка абсолютно неспровокована, невиправдана і незаконна, керована виключно хворобливими геополітичними ілюзіями минулого, і водночас найкривавіша в Європі з часів Другої світової війни», – наголосила Беца.

Заступниця міністра зауважила, що ця війна ніколи не стосувалася лише України, а стосується фундаментального права кожної нації на існування, вибір власного шляху та життя без агресії.

«Якщо агресор виправдовується, а жертва звинувачується за свою стійкість і волю до виживання, то жодна країна не може бути в безпеці», – додала вона.

За її словами, ми боремося за світ, який не може бути розділений черговим пактом Молотова – Ріббентропа, де майбутнє нації не може бути визначене на черговій Ялтинській конференції.

«Ми повинні підтвердити, що агресія має бути засуджена і дискредитована, а не винагороджена. Наша позиція повинна включати суттєві елементи і гарантувати, що будь-яка майбутня мирна ініціатива відповідатиме принципам Статуту ООН. Саме це лежить в основі проєкту резолюції, який я маю честь представити сьогодні від імені широкої групи співавторів», – підкреслила Беца.

Від “Українського репортера” додамо дещо з історії: політичне керівництво СРСР і його пропаганда понад 40 років після Нюрнберзького процесу продовжували категорично ЗАПЕРЕЧУВАТИ факт підписання ТАЄМНОГО ДОДАТКОВОГО ПРОТОКОЛУ (див. фото) до Договору про ненапад між Радянським Союзом і Німеччиною, відомого як пакт Молотова – Ріббентропа, підписаного ними в присутності Сталіна, посла Німеччини Вернера фон дер Шуленбурга та інших офіційних осіб о другій годині ночі 24 серпня 1939 року в Москві (офіційною датою підписання Договору про ненапад вважається 23 серпня).

Наступного дня після ратифікації Верховною Радою СРСР договору про ненапад, Німеччина 1 вересня 1939 року розпочала війну проти Польщі.

17 вересня Сталін, порушивши Договір про ненапад між Польщею та Радянським Союзом (підписаний 25 липня 1932 року в Москві), розпочав збройну агресію проти Польщі, окупувавши значну частину її території.

18 вересня німецький і радянський уряди затвердили спільне комюніке щодо дій і мети застосування військ Вермахту і Червоної Армії у Польщі. Сталін виконував угоди, підписані з Гітлером про поділ Польщі і знищення її як незалежної держави.

Таємний додатковий протокол визначав сфери взаємних інтересів обох держав у Східній і Північній Європі, поділ Польщі між ними при очікуваному в ті дні нападі Німеччини на Польщу та надав можливість захоплення Радянським Союзом колишніх територій Російської імперії, а також територій, що ніколи їй не належали.

Поділ Польщі з уточненими кордонами між Німеччиною і Радянським Союзом після її окупації військами цих країни був встановлений Договором про дружбу та кордон між СРСР та Німеччиною, підписаного Молотовим і Ріббентропом 28 вересня 1939 року в Москві з декількома таємними додатками до нього (так званий «Другий пакт Молотова-Ріббентропа).

Після підписання Договору про дружбу Сталін і Ріббентроп були в гарному настрої, вели теплі розмови, проголошували тости, а потім, на пропозицію Сталіна, поставили на мапі Польщі свої підписи і дату 28.09.1939 р., символічно закріпивши ліквідацію Польщі як незалежної держави (див. фото):

Тим часом стало відомо, що Північноатлантичний Альянс продовжить допомагати Україні, щоб забезпечити справедливий і тривалий мир.

Про це у відеозверненні у третю річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україні заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте:
«НАТО продовжить підтримувати і стояти поруч із Україною, і допомагатиме їй з викликами, що стоять попереду, щоб забезпечити, що ця війна могла завершитися справедливим і тривалим миром», – сказав він.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *