Війна і ціна Перемоги очима художника Олександра Мельника (+відео)

Відомий український художник-монументаліст Олександр Мельник щойно закінчив нову роботу «Перемога. Ніка». Вона ще пахне свіжою фарбою, бо вранці, 8 травня митець додавав останні штрихи.

Журналістам «Українського репортера» Світлані Ковальовій та Леоніду Фросевичу одними із перших пощастило побачити це полотно у його творчій майстерні. За словами Олександра Івановича, цією картиною він прагне показати, як дорого коштує наша Перемога в одвічній боротьбі українського народу. Щоб ми завжди пам’ятали тих, хто віддав своє життя за Незалежність України. У сьогоднішній війні з московитською ордою ми обов’язково переможемо, переконаний митець, член Національної спілки художників України.

Олександр Мельник – із когорти тих, хто живе по совісті і завжди говорить правду. Якою б вона не була. Ми, журналісти, добре знаємо, що він завжди закликав, в тому числі владу, жити, як велить сумління, не кривити душею, він був у гущі революційного Майдану разом зі своєю картиною «Бачу справи твої, людино!».

Багато українців обізнані з його творчістю, адже Олександр Іванович упродовж багатьох років є фундатором і активним учасником Всеукраїнської художньої виставки “Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників”. До речі, наприкінці 2022-го цю популярну експозицію “Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників” було присвячено 300-річчю видатного українського філософа, мислителя, поета Григорія Сковороди. Для експозиції виставковий комітет відібрав 293 роботи вітчизняних митців з різних куточків країни, а також з-за кордону.

Нагадаємо, що цей знаний проєкт Олександр Мельник започаткував 2004 року; за весь період на десятьох бієнале експонувалося більше трьох тисяч робіт. Якби їх зібрати разом, то можна було б реально створити в Україні гарний музей-галерею історичної картини.

Художник  Мельник твердо і непохитно стоїть на стежині об’єктивного змалювання дійсності, справжньої ролі тих чи інших персонажів з минувшини. Його мистецтво – це винятково правдиве висвітлення в художніх образах історії України, що віками перекручувалася колонізаторами, різними чужинецькими зайдами, окупантами. Йому й досі болить, що раніше усі ці україноненависники в історичних працях, художній літературі, зображували себе «героями», «визволителями» всіх пригноблених, а українців – «зрадниками» свого ж народу, «малоросами». Тому завдання справжнього митця – винятково правдиве зображення дійсності.

Олександр Іванович – із когорти справжніх. Такими високоморальними інтелектуалами має пишатися нація!

Він бачить знакові події багатопланово, багатофактурно, показуючи їх на великих полотнах немов історичний твір з низкою глав. І це яскраво простежується у його картинах. Він творить з великою вірою у всеперемагаючу силу правди. Власне, кожен із його творів – правдива історія на полотні, немов сповідь душі художника.

Like

Світлана

Редактор “Українського репортера”