Нинішня художня виставка у Києві є дивовижною. Ніде у світі подібної не побачите

У Києві – знакова подія: у залах Центрального будинку художника, починаючи з 2 грудня, розгорнуто дуже потужну мистецьку виставку “Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників”.

Отже, зустрічаймо чергову всеукраїнську бієнале, вже десяту за ліком. Нагадаємо, що цей проєкт було започатковано 2004 року для відродження, а по суті створення, жанру історичної картини в Україні. Для того, щоб в творах мистецтва була передана правдива, нефальсифікована імперією, наша історія, сповнена величних, героїчних сторінок і страшних трагедій.

“Григорій Сковорода”, полотно, олія, 2022 рік. Робота Заслуженого художника України Оксани Полтавець-Гуйди.

Цьогорічну виставку присвячено 300-річчю видатного українського філософа, мислителя, поета Григорія Сковороди. “Для експозиції виставковий комітет відібрав 293 роботи вітчизняних митців з різних куточків країни, а також з-за кордону, – розповідає куратор проєкту, відомий художник Олександр Мельник. – Однак навіть вже після цього до нас ще надходили художні роботи, отож загалом у залах представлено понад триста картин.

Цей проєкт було започатковано 2004 року, за весь період на десятьох бієнале експонувалося більше трьох тисяч робіт. Якби їх зібрати разом, то можна було б реально створити в Україні гарний музей-галерею історичної картини. Сьогоднішня тема бієнале була запланована ще до 2022 року, отож ще до початку широкомастабної війни художники узялися за роботу… А у лютому – Україну атакував ворог.

І ось – Григорій Сковорода у війні… Образ мислителя дивиться на глядача часом з-поміж зафіксованих на полотнах руїн, з полум’я війни. Він стоїть на весь зріст поруч із захисниками Маріуполя. І все це на тлі багатовікової нашої історії.

Робота Заслуженого діяча мистецтв України Марини Соченко.

– Нинішня виставка є дивовижною, – коментує для “Українського репортера” лауреат Шевченківської премії, народний художник України Володимир Прядка. – Дивлюся на роботи митців і відчуваю себе щасливим, що я дожив до того моменту, коли мистецтво процвітає. І вони, московити, нас ніколи не переможуть!

Таким бачить у своїй роботі український опір окупантам професор Володимир Прядка.

– Мені дуже приємно, що тут є роботи багатьох моїх колишніх учнів, – говорить народний художник України, професор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Віра Іванівна Баринова-Кулеба. – Тема 300-річчя Григорія Сковороди на цьому бієнале є вельми продуманою. Переконана, що ніде у світі подібної виставки немає і бути не може. Тому що усі ці роботи пропущені (малювалися) через душу художника, кожного автора.

На виставці “Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників” предствлено також і низку потужних робіт Олександра Мельника.

Докладніше про художню виставку читайте в наступних матеріалах “Українського репортера”.

Експозиція триватиме з 2 по 25 грудня щодня, крім вівторка, з 12.00 до 18.00.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”