Зруйнований пожежею дах Нотр-Даму відбудовано за середньовічними методами: цікаві деталі

Для відбудови Собору Паризької Богоматері у Парижі французькі та американські теслі використовують середньовічні методики для оброблення дубових балок знищеного пожежею даху. Завдяки цьому буде можливість відновити об’єкт у первозданному вигляді.

Про це повідомляє Associated Press.

Сучасні теслярі використовують навички Середньовіччя, бо працюють з ручними сокирами для виготовлення сотень тонн дубових балок для каркасу даху Нотр-Даму. Тому вони змогли по-новому оцінити роботу своїх попередників, які будували собор у XIII столітті.

“Це навіть трохи збиває з пантелику”, – розповів один із теслярів Пітер Генріксон. Проєкт він називає захопливим.

Використання ручних інструментів для відновлення даху було продуманим вибором, незважаючи на те, що за допомогою електроінструментів робота виконувалася б значно швидше. Втім, під час відбудови вирішили віддати належне майстерності будівельників собору, а також забезпечити збереження багатовікового мистецтва ручного оброблення дерева.

“Ми хочемо відновити цей собор у тому вигляді, в якому він був побудований у середні віки”, – розповідає генерал французької армії у відставці, який керує реконструкцією, Жан-Луї Жоржлен.

Теслі та архітектори також використовують комп’ютерний дизайн та інші сучасні технології, щоб пришвидшити реконструкцію. Комп’ютери використовувалися для креслення детальних планів для теслярів, щоб переконатися, що їх вручну точені балки ідеально підходять один до одного.

Нагадаємо, що 15 квітня 2019 року сталася пожежа у соборі Паризької Богоматері. Пошкодження отримав головний вівтар храму, бо на нього впав згорілий шпиль з трьома дзвонами. У вогні згоріла стеля, виготовлена з дуба 12-13 століття.

Заплановано, що 2023-го Нотр-Дам-де-Парі отримає дерев’яний шпиль. Після завершення будівництва він досягне 100 метрів у висоту. Попередня дата відкриття Собору – 8 грудня 2024 року.

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *