У Франції відкрили Собор Паризької Богоматері (+відео)

У Парижі 7 грудня відбулася урочиста церемонія відкриття реконструйованого Собору Паризької Богоматері – однієї із найвідоміших пам’яток Франції. Нотр-Дам відновили після руйнівної пожежі, яка сталася у квітні 2019 року.

Про це повідомило видання Le Figaro.

О 20:10 за Київським часом у Нотр-Дам задзвонили дзвони, знаменуючи офіційний початок церемонії. Архиєпископ Парижа Лоран Ульріх, одягнений у синьо-жовту мантію, у супроводі релігійної процесії, відкрив двері собору. До будівлі увійшли рятувальники, будівельники та реставратори.

Президент Франції Емануель Макрон розпочав церемонію відкриття рядками з Псалмів “засяяло світло милосердя”.

Під час своєї промови він висловив вдячність від імені французького народу всім тим, хто врятував і відбудував Нотр-Дам.

“Історичний момент. Разом ми відбудували Нотр-Дам. Серце Парижа. Душу Франції. Перлину людства”, – написав Макрон у соцмережі Х.

На урочистості з нагоди відкриття храму було запрошено близько 50 світових лідерів, зокрема обраний президент США Дональд Трамп, президент України Володимир Зеленський, а також бізнесмен Ілон Маск.

Перед церемонією відбулася тристороння зустріч Макрона, Зеленського і Трампа. А безпосередньо на відкритті обраний президент США ще раз підійшов привітатися з українським лідером.

Нагадаємо, 15 квітня 2019 року сталася пожежа соборі Паризької Богоматері. Пошкодження отримав головний вівтар храму, бо на нього впав згорілий шпиль з трьома дзвонами. У вогні згоріла стеля, виготовлена з дуба 12-13 століття. Всі інші реліквії – стели 18-го століття, пієти, фрески, каплиці і 600-річний Великий Орган – залишилися у порядку.

Для відбудови Собору Паризької Богоматері у Парижі французькі та американські теслі використали середньовічні методики для оброблення дубових балок знищеного пожежею даху. Завдяки цьому об’єкт відновили у первозданному вигляді.

За прогнозами експертів, на відновлення Соборну могло знадобитися 15-20 років, але завдяки сучасним технологіям це вдалося зробити за п’ять років. Комп’ютери використовувалися для креслення детальних планів для теслярів, щоб переконатися, що їх вручну точені балки ідеально підходять одна до одної.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *