Вчені б’ють на сполох: багато рідкісних тварин на Землі невдовзі можуть зникнути
Після смерті останнього у світі самця північного білого носорога цей підвид тварин занесли до переліку зниклих.
Це означає, що надії на збереження цього підвиду на Землі тепер пов’язані тільки з технологіями штучного запліднення.
Останній на планеті 45-річний самець довго хворів і йому довелося зробити смертельну ін’єкцію. Залишилися лише дві самки цього підвиду великих ссавців, які за розмірами поступаються тільки слонам, – пише ВВС.
Ця ситуація унікальна у своїй складності, вважає Колін Батфілд з Всесвітнього фонду дикої природи (WWF).
Те ж саме може спіткати щонайменше ще два види – вакіту (морську тварину, яку ще називають каліфорнійською морською свинею) і яванського носорога.
Однак під загрозою вимирання перебуває набагато більше тварин.
Серед них, зокрема, суматранський та чорний носороги, далекосхідний леопард, африканський лісовий слон, калімантанський орангутан.
Чисельність деяких з цих видів або підвидів тварин складає менше 100 особин.
Міжнародний союз охорони природи (МСОП) видає Червону книгу, в якій зібрані рідкісні види рослин, ссавців, птахів, амфібій і морських мешканців в семи категоріях: від – “викликають найменші побоювання” до – “перебувають під загрозою зникнення”, “тих, що зникають”, “які перебувають на межі зникнення”, і – “ймовірно зниклих”.
Згідно з Червоною книгою сьогодні критична небезпека зникнення загрожує 5583 видам.
Щонайменше 26 з них потрапили до цього переліку в 2017 році – з менш небезпечної категорії, де вони перебували у 2016 році.
Так сталося з каліфорнійською морською свинею (вакіта). У листопаді 2016-го, за оцінками МСОП, популяція цих тварин налічувала лише 30 особин.
Вчені остерігаються, що такими темпами за 10 років ці рідкісні темноокі китоподібні можуть зовсім вимерти.
Встановити точну кількість особин популяції тварин можливо не завжди. Однак організації, що надають дані МСОП, використовують низку методів, що дозволяють зробити найбільш точні прогнози.
Так, для підрахунку наземних ссавців фахівці використовують GPS-трекери, приховані камери, що розпізнають відмінні риси окремих особин, сліди лап, подряпини, залишені тваринами на деревах тощо.
За даними фахівців з охорони природи, деякі види можуть зникнути навіть раніше, ніж ми дізнаємося про їхнє існування.