В Італії розпочали операцію проти мафії, водночас не зачіпають офіси “днр” і “лнр”

Наступ на італійську мафію – калабрійську “Ндрангета”.

Таку назву має спрут. Близько 500 співробітників італійської фінансової гвардії проводять масштабну операцію. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на агентство ANSA.

Довідково. “Ндрангета” – велике італійське організоване злочинне угруповання, яка базується в Калабрії — найбіднішій провінції Італії. Хоча Ндрангета не так відома, як сицилійська Коза Ностра і неаполітанська Каморра, вона є однією з найбільш могутніх злочинних організацій в світі: дослідний інститут Eurispes оцінює її доходи за 2007 рік у 47 млрд євро.

Угруповання діє як у нелегальній сфері (торгівля наркотиками, ядерними матеріалами, нелегальний рух капіталу), так і в легальній (будівництво, ресторанний бізнес, роздрібна торгівля). Висловлюються думки про те, що Ндрангета (на відміну від інших італійських мафіозних кланів, ретельно уникає прямих зіткнень з владою) у 2000-х роках стала глобальною організацією, порівнянної з міжнародною корпорацією.

Під час розслідування, проведеного прокуратурою Реджо-Калабрії, було викрито зв’язки чиновників і підприємців з мафіозними кланами. У справі проходять 11 держслужбовців.

Зокрема, була розкрита картельна змова за участі держслужбовців і підприємців. Причетних підозрюють у розподілі тендерів на користь мафії, корупції, зловживання службовими повноваженнями.

“Український репортер” нагадує, що в Італії звили кубла так звані представництва терористичних “днр” і “лнр”.

Раніше Президент України Володимир Зеленський закликав італійську владу закрити офіси незаконних формувань “днр” та “лнр”.

Цьогоріч, в Римі Глава Української держави Володимир Зеленський обговорив із прем’єр-міністром Італійської Республіки Джузеппе Конте загальнополітичні питання, а також заявив:

“Я звернувся до прем’єр-міністра з тим, щоб були закриті незаконні офіси “днр” та “лнр”, які відкрилися у кількох містах Італії. Ми отримали інформацію, що найближчим часом ще одне представництво може відкритися в Калабрії. Він все це записав, сказав, що розбереться. Все буде по закону, чесно. Після цього він мені передзвонить. Я буду чекати не на слова, а на дії”.

Нагадаємо, що у грудні 2016 року ватажки терористів у Донецьку повідомили, що в італійському Турині відкрито «представництво днр».

У лютому 2019-го російські ЗМІ написали про друге в Італії “представництво” самопроголошеної “днр” у Вероні.

На жаль, італійська влада не прислухалася до прохання України закрити офіси бандитських організацій.

Схоже, на Апенінах російській ФСБ дуже легко працювати, плести свою підступну й хижу павутину. Згадаймо бодай такий факт.

Агент ФСБ, міжнародний аферист Стрешинський припер на вантажному судні «Ядран експрес» на Балкани тисяч тонн білоруської зброї і боєприпасів (про це докладно розповідається у книзі журналістського розслідування «Туринська шахівниця») для бойових дій на території Югославії.

В Італії, в Турині Стрешинського арештовують, конфісковують “товар”, а у 2002 році виписують 500 євро штрафу і… з миром відпускають. Знаєте, де цей пройдисвіт згодом опиняється? У Москві, під крилом Путіна, у зброярні в центрі Москви розробляє нову модель пістолета «Стриж» для рашівських спецслужб («ввічливих людей»). Навіть виношує плани озброїти «Стрижом» російську армію, замінивши «ПМ».

Водночас італійська Феміда у 2019 році засудила до 24-х років в’язниці бійця Національної гвардії України Віталія Марківа. На яких аргументах базувалося італійське слідство у справі Марківа? Прокурори використали пропагандистські публікації російських ЗМІ. Про це йдеться в матеріалі амеркианського видання “New York Times”.

Якщо Стрешинський привозив зброю терористам, то патріот Марків захищав Україну від російських терористів. От вам і безпам’ятство італійців, ще один доказ павутини ФСБ.

Сьогодні італійська влада розгорнула вкотре боротьбу з мафією. Гадаємо, не завадило б тамтешній владі поцікавитися, хто на Апенінах “прикривав” таких мафіозі як Стрешинський, хто сприяв йому і чому саме деякі італійські бізнесмени стали компаньйонами Стрешинського у виробництві й продажу зброї, в тому числі в Росії. Зрештою, куди поділися тисячі тонн боєприпасів і зброї, які були вилучені у Стрешинського?

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *