Швейцарські прокурори “зливали” справи щодо російської мафії

У Швейцарії вперше в історії країни Судова комісія парламенту більшістю голосів прийняла рішення розпочати процедуру імпічменту щодо керівника прокуратури Конфедерації Міхаеля Лаубера.

Якщо вину буде доведено і це підтримає парламент, то Лаубера очікує ганебна відставка.

В основі звинувачень – неофіційні контакти його помічника, який вважався «експертом по Росії) з колишнім заступником генпрокурора РФ Сааком Карапетяном (загинув в авіакатастрофі під час полювання), адвокатесою Наталією Весельницькою, яку допитували щодо втручання Кремля в американські вибори. Сенсаційні матеріали журналістського розслідування щодо «тісної дружби» швейцарських прокурорів з російськими чиновниками опублікувала «Новая газета».

Преса пише, що головний прокурор Швейцарії провалив боротьбу з корупцією, відмиванням коштів. Йому закидають фіаско так званої футбольної справи. У 2015 році в Цюриху було затримано керівних діячів світової футбольної асоціації ФІФА (йшлося про підкуп щодо  першості світу 2006 року в Німеччині). Однак нікого так і не було покарано через закінчення терміну давності. Вже після цього ЗМІ розповіли: прокурор Лаубер регулярно зустрічався з президентом ФІФА Джанні Інфантіно.

Незалежні експерти стверджують, що Лаубер не зумів (чи не захотів) притягнути до відповідальності багатьох людей, які відмивали кошти у Швецарії, серед них чимало російських топ-чиновників.

Сам Лаубер, а також його помічник Вінценц Шнелль неодноразово приїжджали до Росії з метою начебто отримання інформації від тамтешньої прокуратури. Насправді це були пусті вояжі, зате із розкішними застіллями та відпочинком. Помічника Лаубера Вінценца Шнелля росіяни возили на так звані «царські полювання», зокрема на кабанів, ведмедів. Сьогодні у Швейцарії вважають, що ці «відрядження» треба розслідувати належним чином.

Вінценц Шмелль, любитель “царського полювання” в Московії. Фото “Новой газеты”.

Лауберу і Шнеллю у ЗМІ дорікають також, що вони провалили розслідування щодо фігурантів «справи Манітського» (Сергій Магнітський – російський адвокат, який викрив схеми розкрадань правоохоронцями, податківцями 230 мільйонів доларів з бюджету РФ через швейцарські банки і згодом за це був убитий у московському СІЗО. – Ред.).

Певно, не випадково у Швейцарії розвалилися справи щодо колишнього заступника міністра РФ Олени Скринник, сина ексгенпрокурора Чайки, інших кремлівських чиновників. У Швейцарії справи щодо російських фігурантів назвали «три М» – «мафіозі, мільярдери, міністри».

Російські мафіозі були досить гостинними під час візитів швейцарських прокурорів до РФ. Зокрема, у 2014 році Шнелль разом зі своїм начальником Патріком Ламоном і керівником швейцарской федеральної прокуратури — Прокурором Конфедерації Міхаелем Лаубером відвідали прокурорську «конференцію» в Іркутську — на батьківщині тодішнього генпрокурора Юрія Чайки. А заодно покаталися на теплоході по Байкалу.
Після цього швейцарські ЗМІ вибухнули скандалом про пригоду Лаубера в Росії.

А було й таке, що швейцарські прокурори вирушали у відрядження до РФ на літаку російської генпрокуратури. Тим часом сини російського генпрокурора «інвестували» кошти у швейцарську нерухомість. Прокуратура Швейцарії відмовилася розслідувати справу щодо сина генпрокурора РФ. Співпадіння?

У 2017 році Лаубер отримав від російських прокурорів величезний сервіз, тому навіть не вдалося спочатку його вивезти. Цей подарунок зберігали у швейцарському посольстві, а потім з труднощами його все ж доставили щасливому власникові.

Помічника Лаубера Шнелля звільнили з посади у 2017 році. Розслідування щодо його вояжів розпочали за м’якою статтею – неналежне одержання матеріальної вигоди. І був кримінальний суд щодо його діяльності. Вирок – штраф (близько 9000 франків, умовно).
Що цікаво, в суді Шнелль намагався виправдовуватися, заявивши: їздив на полювання до Росії, «як на роботу».

На фото: швейцарсько-російська прокурорська “дружба” на Байкалі. На коліно став головний прокурор Швейцарії Лаубер. Другий ліворуч, в куртці з номером “87” співробтник правоохоронних органів Швейцарії Патрік Ламон, четвертий ліворуч – начальник управління генпрокуратури РФ Саак Карапетян.

Фото із сайту «Новая газета»

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *