COVID-19 вражає майже всі органи, наслідки залишаються на все життя – дослідження вчених

Наслідки COVID-19. Коронавірусна інфекція COVID-19 вражає не тільки легені, але і інші важливі органи людини. А багатьом пацієнтам, які змогли перемогти хворобу, повністю відновитися не вдасться. На думку дослідників, у багатьох видужали пацієнтів згодом спостерігаються наслідки тривалого впливу інфекції.

Про це свідчать результати досліджень лікарів і вчених з США і Китаю, повідомляє The Jerusalem Post.

У дослідженні, опублікованому на цьому тижні, китайські вчені вивчили результати аналізу крові 34 пацієнтів з COVID-19 за час їх госпіталізації. Дослідники виявили, що багато  з тих, хто пережив легкі і важкі форми захворювання, “не змогли повернутися до нормального життя”.

Так, кардіолог з Єльського університету доктор Харлан Крумгольц стверджує, що COVID-19 – це не просте порушення дихання. Зокрема, хвороба впливає на серце, печінку, нирки, кровоносну і ендокринні системи, на мозок.

Аналогічної думки дотримується кардіолог Джозеф Бреннан, який підкреслив, що коронавірус призводить до довготривалих наслідків для організму, і вони можуть бути незворотніми.

“Я не знаю цього напевно, але ця хвороба настільки підступна, що деякі з видужалих можуть зіткнутися з постійними проблемами зі здоров’ям”, – зазначив він.

У свою чергу, директор з інфекційних хвороб в лікарні принцеси Маргарет в Гонконзі доктор Оуен Цанг Так-інь розповів журналістам, що у деяких пацієнтів “після одужання функції легень можуть знизитися від 20% до 30%”.

До такого висновку він прийшов після спостереження за пацієнтами, які виписалися з лікарні в середині березня. На думку доктора, наслідки хвороби можуть проявлятися на протязі в середньому 15 років.

Ще одне дослідження китайських вчених говорить, що багато хто з пацієнтів, які пережили легкі і важкі форми коронавируса, не змогли повернутися до нормального життя. Вчені досліджували 34 пацієнтів з COVID-19 під час госпіталізації та після неї, і виявилося, що у деяких видужалих порушувалася функція печінки. І такі наслідки спостерігалися навіть після виписки.

Більш раннє спостереження за пацієнтами в Китаї говорить, що у 12% виявлялася серцева недостатність після одужання. Це пов’язано з тим, що під час ускладнень хвороби легені погано забезпечують організм киснем.

Раніше у Всесвітній організації охорони здоров’я заявили про початок випробувань вакцини від коронавірусу SARS-Cov-2.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *