Польські дипломати їдуть до Катині та Смоленська

Польські дипломати, які працюють у росії, 10 квітня покладуть квіти на польському військовому кладовищі в Катині. Також вшанують пам’ять жертв авіакатастрофи 2010 року, у якій загинула польська делегація на чолі з президентом Лехом Качинським.

Як зазначає Польське радіо, виповнюється 83 роки Катинського розстрілу та 13 років смерті президента Польщі Лєха Качинського та 95 людей, які загинули разом із ним дорогою до Катині. Делегацію очолює посол Польщі в Росії Кшиштоф Краєвський.

Також представники польського посольства в Москві, консульства в Смоленську та польської громади за кордоном покладуть квіти до могил громадян Радянського Союзу, убитих сталінськими злочинцями.

Як нагадують російські історики, теперішня російська влада знищує пам’ять про радянські злочини, щоб «відбілити» образ Сталіна та тоталітарного Радянського Союзу.

“Український репортер” розповідав: 5 березня 1940 року народний комісар внутрішніх справ СРСР Берія звернувся до Сталіна з доповідною запискою (на 4-х аркушах, №794/б під грифом цілком таємно), у якій було зазначено, що в таборах для військовополонених знаходиться 14 736 польських військових і 10 685 поляків утримуються у в’язницях (див. фото):

«Виходячи з того, що всі поляки є закоренілими, невиправними ворогами радянської влади» (саме так зазначено в доповідній), Берія подав пропозицію Сталіну ЗАПРОПОНУВАТИ НКВС СРСР справи польських військовополонених і арештованих поляків «розглянути в особливому порядку, без пред’явлення звинувачення, без виклику і допиту, без складання обвинувального висновку і постанови про закінчення слідства, з застосуванням до них вищої міри покарання – РОЗСТРІЛУ».

Того ж дня Політбюро ЦК ВКП (б) у складі Ворошилова, Молотова, Мікояна, Калініна і Кагановича на чолі з секретарем ЦК Сталіним своїм рішенням (протокол №13, питання НКВС СРСР №144) повністю задовольнило ПРОПОЗИЦІЇ Берії і ЗАПРОПОНУВАЛО НКВС СРСР (лист тов. Берії за №1118/144 від 5 березня 1940 року) РОЗСТРІЛЯТИ польських військовополонених, які утримувалися у таборах і поляків, які знаходилися у в’язницях (див. фото).

Символом і сакральним місцем страшної трагедії для польської нації стало маленьке село Катинь на Смоленщині, де вперше у квітні 1943 року німці разом із представниками Міжнародного Комітету Червоного Хреста виявили масове поховання польських офіцерів, розстріляних кривавими катами НКВС СРСР.

На цю тему: Cьогодні -13 років від дня загибелі польської делегації на чолі з президентом Качинським в небі над Смоленськом

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”