Навального арештували на 30 діб

Російський опозиціонер Олексій Навальний проведе за гратами 30 діб – його звинувачують в ухиленні від явки в кримінально-виконавчу інспекцію як умовно засудженого за злочин.

Сьогодні, 18 січня московський суд у Хімках арештував Навального. Суд проходив у відділенні поліції.

Адвокат Навального повідомив, що це рішення суду буде оскаржено, а сам політик записав звернення, в якому закликав росіян “виходити на вулиці”.

Міністерство закордонних справ України відреагувало на затримання Навального. Цитуємо:

“Розцінюємо ситуацію навколо Навального як продовження Кремлем ганебної практики наступу на права людини та придушення свободи слова.

Затримання та політично мотивоване переслідування політичних і громадських діячів, представників національних меншин, журналістів, яке системно практикується Кремлем, суперечить міжнародним зобов’язанням РФ та відповідним угодам у сфері прав людини, учасником яких є Російська Федерація.

Вимагаємо від російської влади звільнити всіх політичних в’язнів, зокрема громадян України, які незаконно утримуються російською владою.

Закликаємо також міжнародну спільноту вжити більш рішучих дій для засудження репресивних практик влади РФ”.

Як розповідав “Український репортер”, увечері 17 січня Навального затримали на паспортному контролі в аеропорту “Шереметьєво” у Москві, куди він прилетів з Берліна, де лікувався після отруєння.

Нагадаємо, що Олексій Навальний 21 грудня 2020 року опублікував запис телефонної розмови із співробітником ФСБ Костянтином Кудрявцевим, який розповів про деталі замаху.

Автори спільного розслідування The Insider, Bellingcat, CNN, Der Spiegel і ФБК називають Костянтина Кудрявцева співробітником спеціальної групи ФСБ, причетної до отруєння опозиціонера “Новачком” (бойовою отруйною речовиною). Як стверджує Навальний, в ході бесіди Кудрявцев – випускник Російської академії військової хіміко-біологічного захисту – фактично зізнався, що брав участь у замаху на його життя.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *