Отруєння опозиціонера. Олексій Навальний: “Я зателефонував своєму вбивці. Він зізнався” (+відео)

Російський опозиціонер Олексій Навальний 21 грудня опублікував запис телефонної розмови із співробітником ФСБ Костянтином Кудрявцевим, який розповів про деталі замаху.

Автори спільного розслідування The Insider, Bellingcat, CNN, Der Spiegel і ФБК називають Костянтина Кудрявцева співробітником спеціальної групи ФСБ, причетної до отруєння опозиціонера. Як стверджує Навальний, в ході бесіди Кудрявцев – випускник Російської академії військової хіміко-біологічного захисту – фактично зізнався, що брав участь у замаху на його життя.

Співрозмовник політика припустив, що операція не вдалася через збіг обставин – зокрема, через те, що пілоти літака, в якому Навальний летів з Томська в Москву, оперативно посадили лайнер в Омську.

«Питання опрацьовувалося досконально… Ситуація склалася так, що… Не в нашу користь, я так вважаю. Якщо б трохи довше, то ситуація, думаю, могла б піти по-іншому… Ну, можливо, так, якщо б трохи довше летів, а не посадили б його різко якось і так далі, можливо, це все пішло б не так. Тобто, якби не оперативна робота медиків, швидкої допомоги на посадковій смузі, і так далі», – припустив співрозмовник політика.

Дзвінок Навальний зробив за кілька годин до публікації розслідування. Він, використовуючи додаток для зміни свого номера, представився помічником секретаря Радбезу Миколи Патрушева і попросив допомогти йому скласти звіт начальству.

У розмові співрозмовник Навального також зізнався, що при очищенні одягу політика від можливих слідів отруйної речовини, особливу увагу члени групи звернули на нижню білизну політика. «Ну, труси», – відповів оперативник на питання про те, де могла бути найвища концентрація отруйної речовини.

Нагадаємо, 14 грудня журналісти The Insider, Bellingcat, CNN і Der Spiegel розповіли про те, що вісім оперативників ФСБ можуть бути причетні до отруєння політика. Автори розслідування за допомогою телефонних біллінгів імовірно встановили особи співробітників спецслужби, які з 2017 року стежили за Олексієм Навальним.

Фото: АP

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *