Лише відбитків замало. Росіян змусять заздалегідь попереджати про поїздку в Україну

Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким дав “зелене світло” рішенню РНБО від 1 березня “Про невідкладні заходи з нейтралізації загроз національній безпеці у сфері міграційної політики”, яке зобов’язує іноземців із держав міграційного ризику, насамперед громадян Російської Федерації, заздалегідь повідомляти про свою поїздку до нас. На підставі цього звернення компетентні органи перевіряють підстави для в’їзду в Україну. 

Тепер Кабмін має у місячний термін внести на розгляд Верховної Ради законопроекти, які вносять зміни до Законів України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» і «Про прикордонний контроль» для запровадження стосовно іноземців, які походять із держав міграційного ризику, насамперед росіян, механізму попередньої перевірки підстав для в’їзду в Україну.

Тобто іноземців, насамперед росіян, змусять з допомогою електронного повідомлення інформувати про намір відвідати Україну. Попередня електронна реєстрація громадян РФ передбачає внесення на спеціальний сайт особистих даних, перелік яких визначить МЗС. Кожен росіянин повинен буде вказати мету поїздки, час перебування в країні, а також маршрут пересування.

Кабмін має впродовж місяця вдосконалити систему управління кордонами, зокрема, має з’явитися чотирирівнева система контролю за в’їздом і перебуванням в Україні іноземців. Потрібно створити зручну та надійну інформаційну систему, якою зможуть користуватися всі силові структури України.

Впродовж двох місяців урядовці мають створити порядок реєстрації іноземців, росіян і громадян України на основі їхніх документів під час перетину державного кордону України. Ця база має бути зручною, інтерактивною й всеохоплюючою: коли, де і за якими документами заїхав чужинець, які має підстави перебувати у нас, на підставі чого продовжує термін свого перебування в Україні.

Також уряд має прописати посилення відповідальності та покарання за порушення порядку працевлаштування, прийняття на навчання, надання житла, реєстрації іноземців й осіб без громадянства та оформлення для них документів, сприяння в наданні інших послуг, а також за порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні.

Нагадаємо, з 27 грудня 2017 року на кордоні України з Росією почала діяти система контролю відбитків пальців й інших біометричних даних (поки що лише цифрова фотографія). Всі КПП на кордоні з державою-агресором обладнані новітніми системами і підключені до баз Інтерполу та Європолу. Через міжвідомчу інформаційно-телекомунікаційну систему «Аркан» вся інформація  надходитиме до Національної системи біометричної верифікації та ідентифікації  ДМС.

При повторному перетині гостем кордону інспектор бачитиме, чи здавав він свої біометричні дані, і здійснюватиме їхню перевірку. У разі неспівпадіння даних або підозри іноземця відправлятимуть на додатковий контроль.

Така система дає можливість посилити як контррозвідувальні заходи, так і боротьбу з криміналітетом, адже унеможливлює перетин кордону за підробленими документами.

Для в’їзду в Україну іноземцям необов’язково мати закордонний паспорт з електронним чипом (на якому записана біометрична інформація), оскільки всі необхідні дані зніматимуть прямо на кордоні.

Ростислав Цуркан

 

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *