“Не бійтеся татуювань”. Папа Римський Бенедикт відповів семінаристу зі Львова

“Не бійтеся татуювань!” Так Папа Римський Франциск відповів на запитання семінариста львівської Свято-Духовної семінарії Юліана Вендзиловича. Він був одним із трьох сотень молодих людей, з якими Понтифік зустрічався перед XV Генеральною асамблеєю Синоду Єпископів,  присвяченого проблемам юнацтва.

Саме від молоді Папа Римський хотів почути про те, що її турбує. Українець спитав, як священик має визначати, що з сучасної культури є прийнятним для християнина, а що ні. Зокрема татуювання.

Глава римо-католицької церкви відповів, що нічого поганого в розмалюванні свого тіла немає. Татуювання є ознакою приналежності до якоїсь громади. Наприклад, упродовж століть християни в Еритреї й інших країнах робили собі татуювання хреста.

Франциск визнав, що, звичайно, з татуюваннями можна переборщити, але у будь-якому разі це може стати чудовим початком діалогу між священиком і юнаком про пріоритети та цінності в житті.

Водночас Папа Римський зовсім не такий толерантний у принципових питаннях віри. Як повідомляє Українска греко-католицька церква, Франциск позбавив монашого сану 9 монахів з України: ієромонаха Антонія-Григорія (Романа Планчака), ієромонаха Андрія (Миколу Костевського) і ще сімох ченців із Тернопільщини. Всі вони є колишніми членами монастиря Святого Теодора Студита в селі Колодіївка Тернопільської області, а нині перебувають у селі Посіч Івано-Франківської області.

Повідомляється, що з 2004 року вони активно пропагували серед вірян і мирян так звані «об’явлення» і «послання», які ніби чує одна з сестер, Марія Баран. Начебто ця жінка «чує голос» Бога Отця, Бога Сина, Бога Духа Святого, Пресвятої Богородиці та окремих святих.

Троє єпископів провели у монастирі інспекцію, яка не виявила жодних ознак, що «об’явлення», чи «голоси», Марії Баран мають надприродне походження. Натомість їм здалося, що паствою навмисно маніпулюють і вводять в оману. Однак настоятелі монастиря проігнорували вказівки церковної влади зупинитися.

Частина братії монастиря у селі Колодіївка на чолі з ігуменом Марком продовжила праведне чернече життя, натомість частина монахів проігнорувала вказівки церковної влади. Вони переселилися в село Посіч на Івано-Франківщині й продовжують займатися “єресями”. За це їх і покарали, позбавивши церковного сану.

Фото /Reuters

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *