У парламенті Косова пустили сльозогінний газ (+відео)

У Приштині сьогодні, 21 березня, зірвали засідання Асамблеї (парламенту) Косова. Депутати з опозиційної партії “Самовизначення” розпорошили у залі три каністри зі сльозогінним газом. Таким чином хотіли завадити більшості проголосувати за угоду про демаркацію кордону з Чорногорією.

Її саме поставив на голосування спікер парламенту Кадрі Весели. Для затвердження угоди необхідно, щоб її підтримали дві третини депутатів – 80 зі 120. Це була вже четверта спроба парламенту Косова проголосувати за документ.

Демаркація, або ж проведення лінії державного кордону, є ключовою умовою для Косова, щоб отримати безвізовий режим з Європейським Союзом, тобто мати право вільно подорожувати в межах Шенгенської зони.

Чорногорія і Косово підписали угоду про демаркацію кордону в 2015 році, однак парламент Косова досі її не ратифікував. Частина політиків вважає, що таким чином і так зовсім невелике Косово з населенням 1,8 млн втратить 8 000 гектарів своєї території.

Через демарш парламентарів, які відмовилися голосувати за демаркацію кордону з Чорногорією, прем’єр-міністр Іса Мустафа у травні 2017 року розпустив уряд, що призвело до позачергових парламентських виборів. У червні на них перемогла коаліція “ПАН”, якою керують колишні лідери так званої “визвольної армії Косова”, яка боролася за незалежність від Сербії в 1998-1999 рр. До “ПАН” входять три партії, які очолюють колишні польові командири албанців – Рамуш Харадінай, Хашим Тачі та Фатмір Лімайа.

Варто сказати, що у вересні 2014 року уряд Республіки Косово запровадив санкції проти Росії (історичного союзника Сербії, у якої косовари зі зброєю в руках вибороли свою незалежність) через агресію проти України. Офіційно ж Україна досі не визнала незалежність Косова.

Фото Armend Nimani/AFP/Scanpix/LETA

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *