Звільнилася скандальна заступниця голови ДМС Діна Пімахова (+відео)

Кабінет Міністрів звільнив першого заступника керівника Державної міграційної служби Діну Пімахову. Про це після засідання уряду повідомив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко. Підтвердила своє звільнення і чиновниця, яка стала фігурантом гучного скандалу з “провокацією” хабара з боку агента НАБУ. 

“Подала заяву на звільнення, яка задоволена…

Мою кар’єру дехто вважає занадто карколомною, для мене ж ці майже 20 років – значна частина мого життя, протягом цих років я пройшла поступовий шлях від спеціаліста до посадовця високого рівня.

Сьогодні я маю розуміння того, що цей етап мого життя позаду і необхідно рухатися далі. Дуже важко читати та дивитися про себе величезний потік неправди у медіа…

І можу чітко сказати, що на сьогодні я є одним з небагатьох чиновників такого рангу, який звернувся із заявою до правоохоронних органів про пропонування неправомірної вигоди, в рамках якої було проведено багато зустрічей і розмов для затримання особи, яка пропонувала хабар, що і відбулося”, – написала Пімахова у Фейсбуку.

“Там сумма взрослая” і провокація хабара

Нагадаємо, 30 листопада НАБУ опублікувало відео переговорів Пімахової та Тітєнкова. На одному фрагменті “агент Сергій” звернувся до чиновниці за порадою щодо отримання іноземцем паспорта України. Пімахова запропонувала, за її словами, “єдину законну схему”: “зробити” іноземцю родичів в Україні шляхом фальсифікації тестів ДНК та отримання відповідного рішення суду.

Реалізація цього “дорогого” варіанту, за її словами, коштує “тридцять — це мінімум”. Йдеться про 30 тисяч доларів США. Також у ролику є момент, де чиновниця просить детектива обміняти 50 тисяч гривень, які вона отримала від третьої особи. За її словами, ці гроші могли бути контрольованим хабарем, а обмін банкнот потрібен для того, щоб виключити можливість їхньої ідентифікації.

У відповідь Генеральна прокуратура України оприлюднила відео, де задокументовано моменти спільної спецоперації ГПУ та СБУ проти агентів НАБУ. З нього випливає, що перша заступниця голови Державної міграційної служби Діна Пімахова не вимагала хабара, а навпаки – агент НАБУ під прикриттям Сергій Тітєнков (Сергій Боярський – син колишнього народного депутата від Партії регіонів Юрія Боярського) підбурював її взяти хабар.

https://youtu.be/6a_YBu5x1m0

Декларація чиновниці викликає запитання

Коротенький аналіз декларації Діни Пімахової свідчить, що вона, її чоловік і двоє дітей вже два роки живуть на одну її зарплату. У 2008 році вони майже за мільйон гривень придбали в кредит квартиру в Києві – 68,8 кв. м. Виплачують цю позику й досі, станом на початок 2017 року мали віддати 921 861 грн.

У 2015 році Пімахова заробила 190 106 грн,  у 2016 – 132 114 грн. Незважаючи на це, у неї з’явилася ще одна квартира у столиці площею 120 кв. м. А їздити вона стала на Porsche Cayenne 2008 року випуску. Це майно їй передала в “інше право користування” громадянка України Луценко Світлана Іванівна. Сама Пімахова стверджує, що це її мама, а батько мешкає за кордоном.

24 січня 2018 року НАБУ провело обшук у Пімахової вдома. В Антикорупційному бюро заявили, що обшуки проводилися з метою пошуку та вилучення грошей. Сама ж Пімахова заявила, що обшук є помстою за те, що вона “здала” агентів НАБУ.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *