Контроль відбитків пальців на кордоні з Росією стартує 27 грудня

На кордоні України з Росією з 27 грудня почне діяти система контролю відбитків пальців й інших біометричних даних. Про це повідомив радник очільника МВС Зорян Шкиряк.

“Увага! Для інформації потенційним порушникам державного кордону між РФ та Україною.
З 27-го грудня 2017-го року буде введено в дію мобільні комплекси біометричного контролю в містах ймовірного нелегального перетину кордону правопорушниками і контрабандистами.
З Новим роком, гондураси!” – пише Шкиряк у Фейсбуку.

Повністю контроль на всіх пропускних пунктах введуть з 1 січня 2018 року. Росіяни на в’їзді до України повинні будуть здавати відбитки пальців “і весь комплект біометричних даних”. Всі КПП на кордоні з державою-агресором вже обладнані новітніми системами зняття біометричних даних і підключені до бази Інтерполу та Європолу.

Нагадаємо, що Україна оголосила про запровадження системи біометричного контролю для іноземців, в тому числі росіян, влітку 2017 року. Йдеться про цифрову фотографію і відбитки пальців. Відповідний указ президент Порошенко підписав 30 серпня.

Це дає можливість посилити як контррозвідувальні заходи, так і боротьбу з криміналітетом, адже система чітко ідентифікуватиме осіб і буде унеможливлювати перетин кордону за підробленими документами чи документами третіх осіб.

“Для тих країн, з якими у нас адекватні відносини, великі угоди, обмін даними, – країн ЄС, Канади, США, більшості країн світу – не буде жодних проблем. Для країн, з якими постійно виникають інциденти, і є підстави припускати, що звідти в Україну можливий великий потік людей з сумнівною репутацією, ми застосовуватимемо цей спосіб”, – заявив очільник МВС Арсен Аваков.

У Держприкордонслужбі пояснюють, що для поїздки в Україну іноземцям необов’язково мати закордонний паспорт з електронним чіпом (на якому записана біометрична інформація), оскільки всі необхідні дані знімають прямо на кордоні.

Для росіян пообіцяли запровадити подвійний контроль, зобов’язавши їх заздалегідь повідомляти до МЗС України про свою поїздку.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.