Ліквідація “Меморіалу”: російський прокурор в суді повторив промову сталінського ката Вишинського

Кремлівський режим судовим вердиктом ліквідував відому правозахисну організацію “Міжнародний меморіал”.

“Меморіал” займається збереженням пам’яті про політичні репресії у СРСР у XX столітті. Одним із його засновників був радянський дисидент, лауреат Нобелівської премії Андрій Сахаров.

Європейський союз висловив жаль щодо заборони в Росії  цієї організації.

Про це у Twitter заявив 29 грудня верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

Боррель також наголосив, що “критичний погляд на минуле має важливе значення для здорового розвитку та прогресу суспільства”.

“Придушення свобод зрештою послабить тих, хто займається такою діяльністю”, – заявив представник Євросоюзу.

Засудив заборону “Меморіалу” і державний секретар США Ентоні Блінкен, заяву якого опублікував 28 грудня Державний департамент.

“Сполучені Штати засуджують сьогоднішнє рішення Верховного суду Росії про примусове закриття “Міжнародного меморіалу”, однієї з найстаріших та найшанованіших наукових і правозахисних організацій у Росії. Протягом трьох десятиліть дослідники міжнародного “Меморіалу” невпинно працювали над відновленням імен та історій мільйонів жертв радянських репресій, просуваючи історичну справедливість”, – ідеться в документі.

Держсекретар США зазначив, що “Меморіал” заборонили на тлі “стрімкого скорочення простору для незалежного громадянського суспільства, ЗМІ та демократичних активістів у Росії”.

28 грудня у Верховному суді РФ ухвалили рішення про ліквідацію правозахисної організації “Міжнародний меморіал”.

Опозиційна російська “Новая газета” у репортажі із судового засідання порівняла виступи сталінського генпрокурора Вишинського на процесі проти “ворогів народу” у 1936 році і сьогоднішнього представника державного обвинувачення в суді над “Меморіалом” Олексія Жафярова. Аргументація і стилістика “розстрільних” промов прокурорів майже одинакова. Сталінізм знову в Росії.

2016-го року “Меморіал” було внесено до реєстру “іноагентів”. У російському міністерстві юстиції заявляли, що організація відповідає критеріям “іноземного агента”, оскільки отримує іноземне фінансування та бере участь у політичній діяльності в Росії. Після цього “Меморіал” неодноразово штрафували, обвинувачуючи в незазначенні в матеріалах статусу “іноагента”.

 

Фото: Анастасія Цицинова

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *