Росія: ОМОН затримав більше тисячі людей, б’ють журналістів, ламають апаратуру, за грати кинули дружину Навального (+відео)

У Росії в суботу, 23 січня, люди вийшли на вулиці, підтримуючи опозиціонера Олексія Навального. У Москві вже затримали понад 20 людей, загалом по країні — більше тисячі.

Поліція затримала координатора московського штабу Навального Олега Степанова, повідомляє Avtozak Live.

Також у Москві, на Манежній площі силовики затримали Юлію Навальну. Фотографію з автозака вона опублікувала в Інстаграмі. 

У московську квартиру, де перебувають співробітники «Дождя» й ведуть трансляцію, прийшли поліцейські. Вони вимкнули електрику, залізли на дах. У кореспондента Олексія Коростельова відібрали паспорт, оскільки «знайшли в ньому вади». Зараз Олексія повезуть на встановлення особи, повідомив «Новой газете» головний редактор телеканалу Тихон Дзядко.

На Пушкінській протестувальники тримають в руках йоржик для унітазів.

Як повідомляє «Новая газета», зараз на Пушкінській площі зібралося вже близько десяти тисяч чоловік, люди продовжують стояти аж до електротеатру «Станіславський». МВС заявляє, що зібралося 4 тисячі.

– У присутніх почалися перебої зі зв’язком: не працює мобільний зв’язок та інтернет. У абонентів МТС не відправляються навіть СМС-повідомлення.

– Силовики оточили площу, вибратися звідти складно. Зелене світло світлофора на переході не спалахує, весь час горить червоний.

– До станції метро «Пушкінська» під’їжджають автобуси Росгвардії. Поліцейські вибірково затримують учасників протесту – в тому числі жінок і дітей. Із затриманими правоохоронці повідяться дуже жорстко, б’ють.

– Силовики вдарили спеціальну кореспондентку «Нової» Єлизавету Кірпанову по голові кийком, у неї йде кров. Журналістку, яка перебувала на акції з редакційним завданням, повалили і почали бити. Крім того, ОМОН кийком зламав об’єктив фотоапарата кореспондента «Нової» Вікторії Одіссоновой.

У Пермі в акції на підтримку Навального взяли участь, за різними оцінками, від трьох до десяти тисяч людей. Це наймасовіша акція в місті за останні роки. Люди йдуть вулицею, скандуючи: «Це наша земля» і «Ми тут влада».

В Єкатеринбурзі, за оцінкою кореспондента «Новой газеты», на акцію вийшли приблизно сім тисяч людей. Люди кричать «Відпускай!». Протестувальники дісталися до Театру Драми — там у 2019 році відбувалося протистояння у сквері. Вони скандують: «Путін — злодій».

У день протестів у Росії «падає» мобільний інтернет у великих містах. Так, користувачі «Beeline» почали скаржитися на проблеми з доступом до мобільного інтернету з ночі 22 січня. У самій компанії стверджують, що сервіси працюють штатно, а проблеми виникають локально на боці користувачів.

Схожа ситуація з МТС. Сервіс Downdetector показує проблеми з оператором зв’язку в Москві, Петербурзі, Краснодарі, Волгограді тощо. І скарги здебільшого також на недоступність мобільного інтернету. Скаржаться на зв’язок і користувачі «Мегафона» та «Теле-2», хоча компанії це спростовують.

Біля будівлі Адміралтейства в Петербурзі «до з’ясування обставин» затримали спецкора SotaVision Петра Іванова. Також затримали редакторів каналу «Объектив Реалий» Яна Кутіна й Андрія Макашова — причину співробітники поліції не повідомили.

У тому ж місті поліцейські затримали фотокореспондента російської «Медиазоны» Давида Френкеля. Він був із прескартою, акредитацією та в жилеті для преси, уточнює його видання. Причину затримання йому не назвали.

Тим часом акція у Владивостоці закінчилася. Затримано, за підрахунками кореспондента «Новой газеты», не менш як 50 людей. Серед них — фотограф ІА PrimaMedia Антон Новгородов і блогер порталу Newsbox Геннадій Шульга.

Акція у Владивостоці стала найчисленнішою з усіх минулих на Далекому Сході. Вона зібрала приблизно 2 тисячі учасників. Під час акції відбулися зіткнення протестувальників із бійцями ОМОНу: силовиків закидали камінням і пластиковими пляшками.

Акція протесту проходить у Севастополі, де ніколи раніше не бунтували проти Володимира Путіна. На площі Нахімова зібралося приблизно двісті людей, передає кореспондент «Новой газеты». Поліцейські вимагають від них розійтися, але люди не погоджуються.

Нагадаємо, що Навального затримали в Москві 17 січня відразу після його повернення з Німеччини. Там він лікувався після отруєння «Новічком».

Наступного дня на поспішно організованому слуханні у відділенні поліції суд продовжив термін затримання Навального на 30 діб. Його звинувачують у нібито порушенні вимог випробувального терміну у справі «Ів Роше». Нині Навальний у СІЗО.

Опозиціонер назвав те, що відбувалося у відділку поліції, «свавіллям і найвищим ступенем беззаконня».

Раніше Федеральна служба виконання покарань РФ оголосила Навального в розшук. На думку слідства, він порушував правила умовного засудження у справі «Ів Роше». У 2014 році Навального та його брата Олега судили за начебто розкрадання та легалізацію грошей французької фірми «Ів Роше Схід».

Тоді Олексія засудили до 3,6 року умовно, а його брата на такий же термін ув’язнили. Крім того, Навальний отримав 5 років випробувального терміну, який мав закінчитися наприкінці 2019 року. Однак у 2017 році його продовжили ще на рік. Через цю судимість Олексія Навального не зареєстрували на президентські вибори в Росії у 2018 році.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *