Окупований Донбас залишається без мобільного зв’язку. Населення вірить, що українська армія готує наступ

П’ятий день окуповані міста і райони Донеччини та Луганщини залишаються без мобільного зв’язку. Нагадаємо, 11 січня на всій території ОРДЛО перестав працювати зв’язок мобільного оператора Vodafone (колишній “МТС-Україна”).

Vodafone є останнім українським мобільним оператором, який досі працює на території самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”.

Спочатку збій мережі стався в Донецьку, потім у Макіївці, Торезі і поширився на всю непідконтрольну офіційному Києву територію. Також зник роумінг російського “МТС”. Пізніше з окупованих районів Луганщини повідомили, що у них також зник мобільний зв’язок.

Прес-служба Vodafone повідомила, що перебитий оптоволоконний кабель у зоні АТО. Питання про його ремонт досі вирішується. Vodafone треба домовитися і з українськими військовими, і з сепаратистами про доступ ремонтних бригад практично на передову.

Якщо на це дадуть згоду, ремонтники спробують визначити місце пошкодження, щоб замінити кабель. Мобільний оператор повідомляє, що загалом більше третини обладнання, розташованого на непідконтрольній Україні території, перебувають у неробочому стані.

Жодних прогнозів, коли жителі Донбасу знову зможуть телефонувати по мобільним телефонам, ніхто не дає. Трохи простіше тим, у кого є смартфони з інтернетом, люди можуть зв’язатися зі своїми родичами чи друзями за допомогою Viber чи інших інтернет-месенджерів.

Тим часом у Донецьку люди намагаються придбати стартовий пакет місцевого телефонного оператора “Фенікс”. У продажу їх дуже мало, тож перекупники продають їх по 1000 рублів (500 грн) за штуку, тоді ж як звичайна ціна – 120 рублів (60 грн). На окупованій Луганщині місцевий оператор називається “Лугаком”. Водночас із цих карт не можна зателефонувати до України чи інших країн – лише на території ОРДЛО та в Росію.

Черга за стортовими пакетами "Фенікса" у Донецьку
Черга за стартовими пакетами “Фенікса” у Донецьку

На окупованих територіях ходять чутки, що зв’язок відрубали перед наступом української армії, і Донбас будуть звільняти. До того ж сьогодні зранку, до 12:00, тривала профілактика на радіо і телебаченні, не працював жодний телеканал і радіостанція, крім “Русского радио Україна” на 102FM.

“Укртелеком” припиняє роботу в “ДНР”. Без зв’язку та інтернету – 200 тисяч людей

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *