Юні екологи з України та Польщі вчилися прибирати… планету
Нещодавно у тридцяти дівчат і хлопців з України та Польщі була унікальна можливість отримати навички санітарів нашої планети Земля.
За підтримки Міністерства молоді та спорту України та Українсько-Польської Ради обміну молоддю, у селі Вишеньки, що в Коропському районі на Чернігівщині, школярі долучилися до глобальних екологічних проблем планети Земля, намагалися встановити причини їх виникнення та можливості кожної людини в покращенні існуючого становища.
Серед організаторів проекту «Планета на долоні» були громадські організації «Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання «Сузір’я» (Україна) та «Будинок культури у Влощові» (Польща), а також партнери – українські громадські організації «Центр розвитку творчості «Лілея» та UkraineIS.
І ось протягом тижня у колишньому маєтку графа Румянцева-Задунайського, де тепер діє еко-табір УМАКО “Сузір’я”, українські школярі та їх польські гості брали участь у різноманітних цікавих дійствах. Адже це так драйвово на якийсь час відчути себе рятівником природи, показати місцевим жителям приклад очищення від сміття мальовничої місцевості навколо табору. А заняття у майстер-класах зробили із них справжніх народних умільців із виготовлення із сміття… корисних дрібничок. Окрім того, юні екологи писали статті та брали інтерв’ю у місцевих мешканців на теми захисту довкілля.
Організатори впевнені, що дітлахам надовго запам’ятаються різноманітні ігрові заняття, політичний вечір, вечори знайомства з культурою та етнічними традиціями України та Польщі, а також екскурсія до господарства органічного виробництва «Золотий пармен» (особлива подяка Миколі Іллічу Миснику) та вистава, на яку запросили місцевих мешканців.
Молодь дізналася про внесок, який зробив перший космонавт України Леонід Каденюк у запобігання посиленню екологічних проблем, його екологічний світогляд, який сформувався у космонавта після повернення з космосу.
А під час екскурсії до славетного Батурина учні відвідали пісенний фестиваль «Ренесанс незалежності», на якому познайомилися зі переможницею Євробачення Русланою Лижичко.
Важливим є і те, що за час, проведений у таборі, між молодими людьми не тільки склалися дружні стосунки, але й розширився культурний світогляд, покращилися навички комунікації та мотивація у вивченні іноземних мов.
На фото: Цікаво проведений час з близькими за духом людьми дарує теплі спомини та наповнює душу позитивними емоціями, які запам’ятовуються надовго.
Сергій ВАКАРІН, Голова UkraineIS
Фото: Борис Годлевський
На цю тему читайте також: Незвичні дитячі навчання в Американському домі