Незвичні дитячі навчання в Американському домі

Два роки тому під час візиту прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо в Україну після підписання зони вільної торгівлі між нашими країнами з’явився і меморандум про співпрацю навчальних закладів обох країн (його з українського боку підписала UkraineIS). Освітня співпраця продовжилася у багатьох сферах, однією з них стала методологія навчання у новій Академії патрульної поліції України.

Нещодавно керівництво та викладачі Академії провели цікавий захід в Американському домі (відомо, що США надають значну допомогу в реформуванні української поліції).

Хоча більшість дітей зараз відпочиває, голова правління UkraineIS Вакарін організував візит кількох школярів-учасників програм UkraineIS до Американського дому.  Адже там проводився квест – можна було на день перетворитися на патрульного поліцейського, познайомитися зі справжніми професіоналами, починаючи від заступника начальника Павла Кулішенка.

І діти не пошкодували – квест був дуже цікавим, а спостерігачем був знаменитий «кіборг», десантник Олександр Терещенко.  Його було тяжко поранено під час оборони Донецького аеропорту, він втратив обидві руки, але – не волю. Сьогодні він – заступник начальника Академії, викладач.

Сергій Вакарін поцікавився, яким чином досвід Олександра стає у пригоді в Академії. «Навчання в Академії – також своєрідний квест, дуже непростий, мій досвід допомагає юнакам та дівчатам, які хочуть пройти навчання, витримати це випробування», – відповів знаменитий десантник. До речі, у нього є насадка-протез у формі гачка та який каже слухачам: «Хто братиме хабарі – прийду до них вночі з гачком».

І ось починається квест. Командам видають справжні рації та папки із завданнями.

По рації повідомляють: зникла людина! Команда прибуває на місце, де її востаннє бачили, шукає можливі речові докази. Знайдено планшет! На щастя, там на останній фотографії – якесь перехрестя, можна побачити адресу. Команда поспішає по «гарячих слідах», вияаляється, у цьому місці хтось тільки що бачив нашого зниклого. За прикметами юні детективи усюди шукають його – і знаходять!

А ось важке ДТП. З чого починати розслідування? Перше – за схемою визначити, хто винен у ДТП. Виявляється, винний водій утік з місця пригоди. Інший водій проходить перевірку на алкотестері – він «чистий», отримує талончик, до нього немає жодних претензій. А опис утікача командир передає по рації.

Наприкінці у школярів було лише одне запитання: коли наступний квест? Що ж, будемо з нетерпінням чекати…

На фото: на згадку про візит до Американського дому. Праворуч – голова правління UkraineIS Сергій Вакарін

Фото Бориса ГОДЛЕВСЬКОГО

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *