В Україні облаштували спецкамери для багатіїв

Cьогодні до усіх “спец” для обраних додалися ще і спецкамери. Уряд запровадив експериментальний проєкт – поліпшені побутові умови в слідчих ізоляторах України за окрему плату. Мінюст повідомляє:

«Старт проєкту відбувся на базі державної установи «Київський слідчий ізолятор» 8 травня 2020 року та триватиме до 31 грудня 2021 року. За його результатами буде прийнято рішення про доцільність законодавчого закріплення платної послуги з надання поліпшених побутових умов та харчування особам, узятим під варту», – повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

Він наголосив, що експеримент Уряд запроваджує з метою виключення корупційної складової при розподілі ув’язнених по камерах та покращення умов тримання під вартою.

За словами міністра, через постійну нестачу фінансових ресурсів для проведення поточних та капітальних ремонтів у слідчих ізоляторах, яким наразі вже понад 100 років, більшість приміщень перебувають у вкрай незадовільному технічному стані.

«Водночас ми бачимо, що в слідчих ізоляторах як правило вже обладнані камери «підвищеного комфорту».

При цьому, як з боку адміністрації штучно створюються умови для того, щоб ув’язнені та їх родини доплачували за певні «послуги», так і останні завжди вишукують способи поліпшити умови свого перебування у слідчому ізоляторі. Ми ж хочемо усунути цю корупційну складову. Щоб зробити експеримент прозорим та уникнути зловживань, нами буде встановлена система відеоспостереження для моніторингу заповнюваності платної камери, що систематично буде звірятися з інформацією про наповнюваність спецрахунку слідчого ізолятора. Тобто, якщо у камері знаходиться троє ув’язнених, то і денна оплата має надійти за трьох осіб», – додав очільник відомства.

Заступник міністра юстиції Олена Висоцька пояснила, що суть експерименту полягає в тому, щоб за фіксовану плату надавати ув’язненим місця у камерах з побутовими умовами, поліпшеними порівняно до тих, що зараз є у звичайних камерах. При цьому після вироку суду перебування у поліпшених камерах не передбачається.

«Одразу наголошу, що мова не йде про «люкс номери» чи «VIP апартаменти» у санаторії замість слідчого ізолятора. Це платні камери із збільшеною нормою площі на одного ув’язненого, із відгородженою санвузловою зоною та мінімальним набором необхідних побутових умов. Всього сьогодні доступно дві чотиримісні камери, одна тримісна та одна двомісна», – зауважила вона.

Плату за такі послуги справлятимуть після написання заяви та пеказу коштів на рахунок спеціального фонду слідчого ізолятора, який використовуватиметься для поліпшення умов у звичайних камерах: поточні ремонти приміщень, заміна сантехніки, електрики та інші подібні поліпшення.

«Тобто цей експеримент дозволить перевірити, чи здатні слідчі ізолятори за власний кошт провести мінімальні санітарно-побутові покращення без очікування прямих дотацій з держбюджету», – додала Олена Висоцька.

«Цей проект носить експериментальний характер і має довести або заперечити життєздатність ідеї забезпечення нормальних умов перебування всім ув’язненим при обмеженому державному фінансуванні, – каже міністр. – Потрібно також наголосити, що у слідчих ізоляторах перебувають люди до вироку суду, а тому юридично їх вина не встановлена. Отже, як і будь-яка інша особа, ув’язнений зможе офіційно собі забезпечити більш комфорті умови існування, при цьому виключно за власним бажанням».

Від редакції: Мінюст забув повідмити прайс для спецкамер.

На фото: Лук’янівське СІЗО, 2020 рік.

Фото: “Український репортер”

Читайте також:

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *