Погіршилось самопочуття Саакашвілі, його перевезли у військовий шпиталь

Екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі перевозять у військовий шпиталь в місто Горі. Його самопочуття погіршилось.

Про це повідомляє телеканал TV Pirveli.

На кадрах, опублікованих телеканалом, видно, як швидку з Саакашвілі супроводжують інші автомобілі – МВС і спеціальної пенітенціарної служби Мін’юсту.

Саакашвілі супроводжує його лікар Ніколоз Кіпшидзе, медики тюремної лікарні й його мати Гіулі Аласанія.

Бека Басілая, адвокат Саакашвілі,  наголосив, що стан здоров’я політика критичний. Попри прохання помістити Саакашвілі до цивільної лікарні, його перевезли до військового шпиталю.

“Вчора була дуже важка картина. Ми з Мишком зустрілися [у в’язниці], і він прямо на наших очах знепритомнів і впав. І це був справжній шок. Можливо, це була навіть точка неповернення. Але господь нам усім допоміг, і зараз його стан стабільний”, — розповів Басілая.

Адвокат вважає, що влада Грузії з Саакашвілі навмисно затягувала судовий процес, щоб дочекатися занепаду сил політика.

“За ці півтора місяця вони могли провести судове засідання, вони могли допитати свідків у справі Михайла тощо. Але вони всього цього не зробили. Вони дочекалися тієї обставини, коли в Міхеїла вже зараз немає сил. І зараз треба розпочинати його реабілітацію”, — сказав захисник.

Басілая впевнений, що Саакашвілі видужає і продовжить боротьбу в Грузії.

“Всі ці півтора місяця ви бачили, що Міхеїл Саакашвілі — це не лише політв’язень. Ви бачили, як влада з ним поводиться, і що його права, як права людини, для влади нічого не значать. Тому для Міхеїла Саакашвілі в Грузії справедливого правосуддя просто не може бути, бо всі ці тижні ми бачили політичний шантаж, що з ним поводяться негуманно. І я не чекаю, що найближчим часом грузинські судді будуть використовувати закон і користуватися Конституцією. Вони всі ще будуть використовувати лише ті позиції, що будуть у влади, і зроблять усе так, як треба [місцевому олігарху] Іванішвілі, і як буде зручно пропутінському уряду Грузії”, – резюмував Басілая. 

Саакашвілі затримали у Тбілісі 1 жовтня 2021 року. У країні проти нього , за двома з яких винесено вироки. У вʼязниці Руставі 1 жовтня .

Офіційний Київ заявляє, що добиватиметься його повернення як громадянина України, проте Тбілісі таку можливість відкидає.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *