Справа “вагнерівців”: Єрмак переніс спецоперацію від імені Зеленського – генерал Бурба

Колишній начальник Головного управління розвідки, генерал-полковник Василь Бурба стверджує, що керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак від імені глави держави Володимира Зеленського дав вказівку перенести спецоперацію щодо “вагнерівців”.

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на телеефір “Свобода слова Савіка Шустера”

Отже генерал Бурба говорить: “Що відбулося 23 числа… Нас було двоє, це та людина, яка відповідала за нашу спільну роботу зі Служби безпеки (йдеться про першого заступника глави СБУ Руслана Баранецького – ред.).

Ми з першим заступником прибули в Офіс доповісти про зміни в активному заході.

Ми до президента не потрапили… Ми піднялися на 4-й поверх і нам повідомили, що з нами буде розмовляти глава Офісу (Андрій Єрмак – ред.). Ми провели розмову, нас було троє: я, перший заступник Руслан Баранецький і глава Офісу.

Відбулася доповідь про зміни обстановки щодо наступного етапу – тобто, планова доповідь, яку ми робили щодо спільної операції протягом деякого часу.

У зв’язку з тим, що він був делегований президентом, я отримав вказівку щодо перенесення фінального етапу. Я отримав відповідь, що це вказівка президента, тобто, особа, яка була делегована й перед цим була присутня, повідомила, що це команда президента”.

Бурба уточнив, що вони не могли не послухати Єрмака, оскільки той був присутній на усіх звітах, а також був делегований главою держави. Також Єрмак від імені Верховного головкономандувача сказав про перенесення, а розвідка без схвалення самого Зеленського не могла б усе зробити.

На думку Бурби, перенести спецоперацію вже не можна було і це одна з причин її провалу.

Раніше, радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Єрмак не може керувати розвідкою.

Цього тижня, міжнародна група журналістів-розслідувачів оприлюднила результати дослідження унікальної операції спецслужб України, під час якої розвідникам вдалося вивезти з Росії до Білорусі десятки найбільш значущих бойовиків ПВК Вагнера, причетних до військових злочинів на Донбасі.

Журналістка Яніна Соколова 18 листопада розмістила в інтернеті документи української військової розвідки, які підтверджують підготовку спецоперації “Авеню” із затримання найманців компанії “Вагнер” . У цих матеріалах йдеться і про те, що завершальну стадію цієї секретної розробки було перенесено за рішенням вищого військово-політичного керівництва.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *