Україна і Євросоюз: прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте знову “грає” на користь московії

Минулого понеділка, 23 травня,  у парламенті Рютте заявив: імовірність того, що Україна найближчим часом стане кандидатом у члени Європейського Союзу, невелика.

Про це пише  NL News.

Рютте сказав, що надто багатьом країнам ЄС ця ідея не подобається. За його словами, це також було б несправедливо стосовно країн Західних Балкан, які набагато довше чекали на статус кандидата.

Він озвучив один із варіантів, який полягає в тому, що Україна стає потенційним кандидатом на вступ і їй повідомляють, скільки кроків їй ще потрібно зробити, щоб набути повноцінного статусу.

“Так уже було з Боснією. Це також допоможе гарантувати, що український уряд не буде демотивований”, – сказав Рютте.

Міжє тим, відомо, що декілька партій у нижній палаті парламенту Нідерландів закликали якнайшвидше надати Україні статус кандидата на вступ. До них входять D66, PvdA та GroenLinks — коаліційна партія та дві опозиційні партії, з якими уряд часто намагається співпрацювати при голосуваннях.

А ось партія VVD, яку очолює Рютте, чомусь досі не хоче надавати цей статус Україні. Тому сьогодні, коли рашистські вбивці знищують українські міста і тисячі цивільних, особливо прикро за цю лукауу позицію прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте.

Він і раніше показував свою прихильність до раші. І заявляв, що  не бачить можливості швидкого приєднання України до ЄС, бо, мовляв, прискореної процедури вступу не існує. Про це Рютте говорив на саміті лідерів ЄС у Версалі 10 березня 2022 року.

Читайте матеріал:

Прем’єр Нідерландів Рютте не бачить вбивств українських дітей? Певно, його душу гріють “теплі” зустрічі з Путіним. Факти свідчать

До речі, 28 червня 2019 року прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте на полях червневого саміту «Групи двадцятки» (G20) в японському місті Осака провів таємні переговори з Путіним з питання знищення літака рейсу МН17 і загибелі 193 нідерландців, які були на його борту.

Коли ж про це стало відомо, Рютте відмовився повідомити деталі переговорів:

«Я нічого не можу сказати з цього приводу. Обговорення повинно бути конфіденційним, у тому числі із-за надзвичайно високої делікатності теми. Дуже важливо використати будь-яку можливість говорити з російським керівництвом про МН17».

Він також не сказав, як реагував Путін на «делікатність теми».

«Можу лише сказати, що я говорив в цій розмові. Я ніколи не можу сказати, що відповів мій співрозмовник через конфіденційність, а також тому, що було б неправильно, якби я говорив від його імені»,- сказав Рютте.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”