Розкрито вбивство сім’ї старости села Мотижин – встановлено п’ятьох орків збройних сил рф та трьох найманців

Розкрито вбивство сім’ї старости села Мотижин – встановлено п’ятьох військовослужбовців збройних сил рф та трьох найманців приватної військової кампанії «Вагнер».

Про це повідомила Генпрокурор Ірина Венедіктова.

Як мінімум 14 епізодів злочинів на вісьмох російських військовослужбовців та членів приватної військової компанії. Лише троє осіб вижили після їхніх тортур. Прокурори Київської обласної та Києво-Святошинської окружної прокуратур спільно з СБУ ідентифікували причетних до звірств у Мотижині:

– старший лейтенант Олег Крикунов – командир взводу 37-ї окремої мотострілкової бригади 36-ї загальновійськової армії;
– сержант Чінгіс Гончіков – командир відділення – командир бойової машини 37-ї окремої мотострілкової бригади 36-ї
загальновійськової армії;
– сержант Олександр Ванчіков – командир відділення 37-ї окремої мотострілкової бригади 36-ї загальновійськової армії;
– сержант Магомедмірза Сулейманов – командир бойової машини 37-ї окремої мотострілкової бригади 36-ї загальновійськової армії;
– старший лейтенант Віталій Дмітрієв командир взводу 37-ї окремої мотострілкової бригади 36-ї загальновійськової армії;
– Сергій Сазанов – член ПВК «Вагнер»;
– Сергій Сазонов – водій відділення КШМ ПВК «Вагнер»;
– Олександр Ступніцький – розвідник-зв’язківець 1-го розвідувально-штурмового взводу 1-ї розвідувально-штурмової роти ПВК «Вагнер».

 

Ірина Венедіктова стверджує: “Слідством встановлено, що у березні 2022 року під час окупації вони викрали з дому старосту села Мотижин Ольгу Сухенко, її чоловіка та сина. В місці свого «базування» загарбники катували їх, вибиваючи інформацію про ЗСУ та тероборону. Просто на очах у матері вони спочатку прострелили ногу синові, а потім вбили пострілом у голову. Вся сім’я загинула від множинних вогнепальних поранень.

Читайте матеріал: Політик Роман Безсмертний, який перебував в окупованому Мотижині, розповів про жахіття війни і звірства орків

Вдумайтеся в причини іншого вбивства – одна із їхніх жертв отримала кулю просто за те, що була вдягнена в чорне. Її ж батька вони взяли у полон і тримали у сараї зі зв’язаними руками та зав’язаними очима практично без їжі й води.

Двох волонтерів, які намагалися провезти в окупований Мотижин гуманітарну допомогу для місцевих, після допитів і катувань вони вивезли до лісосмуги, де розстріляли. Один із них, на щастя, вижив. І не сумнівайтеся, що гумдопомогу та їхні автомобілі, російські військові та найманці поцупили. Підозрювані закатували до смерті і двох членів громадської організації «Патріот», їх тіла знайдені із численними наскрізними вогнепальними пораненнями.

Читайте матеріал: Звірства окупантів: семикілометрова дорога між Мотижином і Ясногородкою стала “дорогою смерті”

Ще одного з потерпілих нелюди прив’язали до квадроцикла, змусивши так бігти майже 1 кілометр. Чоловікові також довелося пережити допити, погрози вбивством і побиття та кілька днів заточення у каналізаційній ямі.

Крім вбивств, катувань та утримання полонених, серед встановлених «подвигів» підозрюваних також обстріли та підпали будинків мирних, і відбирання мобільних телефонів”.

Офіс Генпрокурора традиційно закликає тих, хто впізнав цих осіб і має інформацію про їхні злочини, подавати докази на єдиний хаб https://warcrimes.gov.ua/ або звертайтеся до Київської обласної прокуратури за телефонами 097-053-04-65, 097-838-31-87, 050-107-66-75.

Редакція

Редакція “Українського репортера”