У новачків за кермом водійські посвідчення відбиратимуть назавжди – Кабмін

Автомобілістам-новачкам, які отримали перше посвідчення водія і скоїли правопорушення, за яке їх позбавили права керувати транспортним засобом, не повертатимуть водійські права. Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів № 250 від 4 квітня.

“Повернення посвідчення водія особам, які отримали його вперше та позбавлені права на керування транспортними засобами, не здійснюється”, – йдеться у документі.

Нагадаємо, що в листопаді 2017 року уряд постановив, що водіям-новачкам перші водійські права видаватимуть терміном на два роки, а потім їх мінятимуть на постійні без складання іспитів за умови, що автомобіліст скоїв не більше двох порушень Правил дорожнього руху.

Тоді вирішили, якщо автомобіліст-новачок скоїв три і більше правопорушень, права йому видадуть лише після повторного складання теоретичного і практичного іспитів. Тепер цю норму змінили, і отримати постійні права хронічні порушники ПДР не зможуть.

Крім того, урядовці вирішили, що права “новачка” даватимуть обмежене право керувати транспортним засобом. Зокрема, водіям-початківцям заборонено перевищувати швидкість за 70 км/год.

Таке нововведення має покращити ситуацію на дорогах і знизити кількість ДТП. Як і підвищення суми штрафів, яке набуло чинності з 1 січня 2018 року. Більше про це можна прочитати тут:

Нові штрафи для водіїв-порушників сягають 40 тисяч гривень

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *