Фальшивий сервісний центр МВС продавав водіям підробні документи за 800 доларів (+відео)

Служба безпеки України припинила діяльність громадян, які несанкціоновано втручалися в Єдиний державний реєстр транспортних засобів (ЄДРТЗ). Це дозволило зловмисникам налагодити протиправний механізм виготовлення та збуту підроблених посвідчень водія та свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів.

За попередньою інформацією, ділки встигли «обслужити» декілька сотень осіб.

Фейкові техпаспорти виготовляли, здебільшого, на викрадені чи нерозмитнені автомобілі імпортного виробництва. При цьому за посвідченнями водія зверталися ті, хто був тимчасово позбавлений водійських прав. Зокрема за водіння авто у нетверезому стані чи стані наркотичного сп’яніння. «Клієнтів» шукали через особисті контакти у кримінальних колах. Коштували підробки $800 США.

За даними слідства, протиправну схему налагодили троє киян. «Виробництвом» фальшивок займалися вдома.

Використовуючи особисті зв’язки в сервісних центрах МВС, ділки мали змогу отримувати інформацію про зареєстровані транспортні засоби, їх ідентифікуючі ознаки та реальних власників. Це дозволило їм виготовляти фейкові техпаспорти на авто «з історією» чи не розмитнені.

Щодо підроблених посвідчень водія, то зловмисники діяли за простою схемою: у базі даних знаходили законослухняного водія, який має схожі із порушником дані, і друкували «водійські права» вже з новим фото. Таким чином порушник міг безперешкодно пересуватися, попри заборону кермування.

За попередньою інформацією, цей підпільний «сервісний центр» діяв кілька років.

У ході обшуків, проведених за адресами мешкання правопорушників у Києві, виявлено та вилучено:

два кольорових карт-принтери для двостороннього друку на пластикових картках Datacard SP55, які використовувалися для виготовлення підробок;
комп’ютери та мобільні телефони із доказами протиправної діяльності;
готові до збуту підроблені посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів;
стрічки із голограмами;
чорнову бухгалтерію.

Наразі двом зловмисникам повідомлено про підозру. Триває слідство для встановлення і притягнення до відповідальності всіх причетних до схеми осіб.

Інф. СБУ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *