Нові штрафи для водіїв-порушників сягають 40 тисяч гривень

Щороку на вітчизняних автошляхах гине до 10 тисяч осіб. Дивізія! Майже безкарними залишаються порушники Правил дорожнього руху – синки і доньки політиків, чиновників. На міських вулицях панують стихійні автостоянки, скрізь – хаос. Що робити? Один із кроків – з 1 січня набула чинності урядова постанова про збільшення штрафів.

Отже, фінансове покарання: за перевищення максимально дозволеної швидкості руху в населених пунктах більше 50 км/год. – штраф у розмірі 3400 гривень (раніше – 510 грн). За залишення місця ДТП – штраф 3400 гривень (до цього – 225 грн) та передбачається можливість позбавлення права керування транспортним засобом на строк до шести місяців.

У 20 разів збільшується розмір штрафу за управління транспортом без права керування – він становитиме 10 200 гривень, а за повторне порушення – 40 800 гривень. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20 400 гривень, а за повторне вчинення цього порушення протягом року – 40 800 гривень.

Також набула чинності постанова уряду про зміну “Положення про порядок видачі посвідчення водія”. Тепер термін дії посвідчення, отриманого вперше, становитиме два роки. Якщо особа не вчинила три або більше адмінправопорушень у сфері безпеки руху, посвідчення водія видаватимуть на 30 років. В іншому випадку особі необхідно буде  повторно скласти іспит на знання ПДР.

Малюнок Олега СМАЛЯ

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *