У Японії знайшли копію наукового фільму «Людина і Мавпа» 1930 року і повернули в Україну

Національний центр Олександра Довженка (“Довженко-Центр”) викупив у Японії й повернув в Україну копію віднайденого в японському кіноархіві повнометражного наукового фільму «Людина і Мавпа» (режисер Андрій Вінницький, 1930), що донедавна вважався втраченим. Про це Довженко-Центр повідомляє на своїй сторінці у Фейсбуку.

Позитивна 35-міліметрова плівкова копія фільму відтепер зберігається у фільмосоховищі “Довженко-Центр”.

«Людину і мавпу» було віднайдено в токійському “National Film Center” при Національному музеї сучасного мистецтва під час архівних пошуків і дослідження зв’язків Всеукраїнського фотокіноуправління – державної кінематографічної організації, яка діяла в період з 1922 по 1930 роки із закордонною кінопрокатною системою.

Низка українських фільмів кінця 1920-х початку 1930-х років свого часу з успіхом йшла на великих екранах Японії. Серед них – «Земля» та «Іван» Олександра Довженка, «Навесні» Михаїла Кауфмана та, як з’ясувалося в ході пошуків, науковий фільм Андрія Вінницького «Людина і мавпа», що обійшов екрани десятків країн світу, в яких був наново озвучений.

Прикметно, що в Японському національному кіноцентрі фільм атрибутовано саме як український, це й дало змогу його віднайти.

У “National Film Center” зберігся негатив із фільмом. 35 мм чорнобілу позитивну копію для України коштом “Довженко-Центр” виготовила японська кінокопіювальна лабораторія “IMAGICA West Corp.” в місті Осака на плівці нового покоління.

«Людина і мавпа» – культурфільм, що ілюструє теорію Дарвіна про еволюцію видів.

Картина знімалася в Сухумі в 1930 році спеціально створеним для зйомки наукових і технічних фільмів об’єднанням “Техфільм” при кінотресті “Українфільм”. Натурні зйомки проходили у Сухумському розплідникові мавп. До створення картини долучився відомий оператор Йосип Рона.

Тогочасна кінокритика згадує «Людину і мавпу» як один із найкращих зразків свого жанру.

Цього року українцям покажуть унікальну стрічку.

Прем’єрний показ «Людини і мавпи» заплановано на липень, коли відбуватиметься фестиваль німого кіно і сучасної музики «Німі Ночі».

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *