У Києві відкрилася виставка “Скіфське золото”

У Національному музеї історії України – МІСТ відкрилася виставка “Скіфське золото”. До уваги відвідувачів представили унікальні пам’ятки скіфської доби з Музею історичних коштовностей України. Виставка приурочена до 30-тої річниці Незалежності України. 

Серед експонатів: таємничий ритуальний предмет із зображеннями батальних сцен із кургану Передерієва Могила (Донецька обл.), оббивка горита із зображенням сцен із життя Ахілла з Мелітопольського кургану (Запорізька обл.), вишуканий комплект жіночих прикрас із Трибратніх курганів (Крим), меч у піхвах, декорованих зображеннями звірів, ажурна пластина зі сценою полювання, посуд для вина у формі рогу із запорізьких курганів.

“Знати свою історію – має кожен. А українцям є чим пишатись. Тому й серед заходів до 30-ї річниці Незалежності організовані чисельні виставки, які мають нагадати українцям про своє коріння. Одна з них – «Скіфське золото» у стінах Національний музей історії України”, – сказав Олександр Ткаченко.

Також Міністр нагадав, що частина унікальних виробів з кримських музеїв досі знаходиться у Амстердамі, де вони експонувалися під час анексії півострову: “І сьогодні Україна продовжує судитись з юридично неіснуючими кримськими музеями, за якими стоїть РФ. Ми у МКІП переконані, що суд завершиться справедливо і нам вдасться повернути вкрадені кремлівцями українські цінності”.

Музей історичних коштовностей України вже понад 50 років зберігає колекцію скіфських старожитностей, яка має світове значення. Вишукані вироби неодноразово представляли Україну на міжнародних виставках та викликали захват закордонної публіки. Тепер їх можна побачити всім бажаючим на виставці “Скіфське золото” у Національному музеї історії України.

Скіфи мешкали у степах від Дону до Дунаю від середини VII до початку ІІІ ст. до н. е. Їх існування є однією з найяскравіших сторінок давньої історії українських земель. Особливою майстерністю відзначаються їхні золоті предмети: зброя, кінське спорядження, ритуальні предмети, посуд, особисті прикраси. В декорі цих пам’яток відображено уявлення про навколишній світ, таємниці життя і смерті, силу володарів, естетичні смаки, технічні знання та вміння давніх скіфів.

За словами куратора виставки Юрія Полідовича, в експозиції представлені предмети, які найчастіше мандрували міжнародними виставками — за часи незалежності України вони відвідали вже понад 40 виставок, знайомлячи закордонних відвідувачів з нашою країною.

Виставка триватиме до 20 вересня 2021 року.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *